کد خبر: ۴۵۴۹۳
تعداد نظرات: ۱ نظررئیس شبکه دامپزشکی اراک گفت: یک واحد توزیع آلایش مواد خام دامی در این شهرستان به دلیل عرضه آلایش گوسفندی به صورت فله‌ای و فاقد هویت بهداشتی به فراگیری آموزش و توزیع بروشور بهداشتی محکوم شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «دکتر محمد رضا جوانمرد» افزود: این واحد توزیع آلایش گوسفندی فاقد هویت بهداشتی با دستور مقام قضایی به توزیع پنج سال بروشور بهداشتی در بین واحدهای عرضه مواد خام دامی به جای 6 ماه حبس تعزیری محکوم شد.

وی ادامه داد: همچنین یک واحد روغن گیری غیر مجاز در شهرستان اراک نیز با دستور مقام قضایی به 30 میلیون ریال جریمه جایگزین 91 روز حبس محکوم شد.

رئیس شبکه دامپزشکی اراک از اجرای طرح رایگان واکسیناسیون تب برفکی در بین دام های سنگین این شهرستان خبر داد و گفت: سه هزار راس دام سنگین با اغاز اجرای این طرح در این شهرستان علیه این بیماری واکسینه شده اند.

دکتر جوانمرد یاد آور شد: با توجه به اغاز فصل سرما برای پیشگیری از شیوع احتمالی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان اراک، کلاس های آموزشی برای تمامی کارکنان کشتارگاه ها و دانش آموزان شهرهای داودآباد، ساروق و کارچان برگزار شده است.

وی گفت: در پی آزمایش‌ها و نمونه‌گیری‌های انجام شده در سطح مرغداری‌ها و واحدهای پرورش طیور شهرستان اراک موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این شهرستان مشاهده نشده است.

رئیس شبکه دامپزشکی اراک یاد آور شد: با توجه به آغاز فصل مهاجرت پرندگان مهاجر به استان مرکزی و این شهرستان برای مقابله با شیوع احتمالی بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نیاز است تولیدکنندگان طیور صنعتی و سنتی کنترل تردد رفت و آمد به مرغداری، رعایت اقدامات بهداشتی، انجام ضدعفونی محوطه و اطراف مرغداری ها 2 بار در هفته، ضد عفونی مواد، لوازم و تجهیزات و جلوگیری از ورود پرندگان آزاد پرواز و بومی به داخل واحدهای مرغداری را در دستور کار خود قرار داده و جابه جایی و نقل و انتقال طیور زنده را با مجوز اداره‌های دامپزشکی شهرستان‌ها انجام دهند.

وی از شهروندان خواست از خرید مرغ و طیور از دست فروشان و خودروها دوره گرد داخل شهر و روستاها خودداری کنند و در صورت مشاهده این افراد مراتب را با پلیس 110 و یا شبکه دامپزشکی شهرستان اراک اطلاع رسانی کنند.


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
دکتر
|
Canada
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
0
0
ایول
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه