کد خبر: ۴۵۷۲۲
تعداد نظرات: ۳ نظر
رئیس سازمان دامپزشکی کشور:
«دکتر علیرضا رفیعی‌پور» افزود: با اقدامات صورت‌گرفته به ویژه در استان‌های پرخطر تاکنون شیوع بیماری آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان را نداشته‌ایم ...


حکیم مهر: رییس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: امسال در صورت بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، غرامت واحدهای خسارت دیده را به روز پرداخت می کنیم.

به گزارش حکیم مهر به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی جهاد کشاورزی، «دکتر علیرضا رفیعی پور» امروز در نشست هماهنگی بین استانهای پر خطر از نظر آنفلوانزای فوق حاد پرندگان افزود: امسال به رغم محدودیت ها توانستیم اعتبار سنگینی برای پرداخت غرامت به واحدهای خسارت دیده ناشی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از سازمان برنامه و بودجه تخصیص بگیریم.

وی با بیان این که با اقدامات صورت گرفته به ویژه در استان های پرخطر تاکنون شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را نداشته ایم، اظهار داشت: این اقدامات شامل رصد، پایش، نظارت و واکسینه کردن طیور و غیره توسط استان ها موجب شده امسال ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مناطق مورد نظر متوقف شود.

رییس سازمان دامپزشکی کشور با بیان این که سال ۹۶ بحرانی ترین سال به لحاظ طغیان این بیماری از نظر وسعت و خطرناکی بود، تصریح کرد: امسال رصد دقیق ویروس این بیماری و همچنین همکاری ها در سطح استان ها منجر شد تا ما برنامه ویروس را بدانیم و کنترل کنیم و حتی در اسفند ماه می توانیم شرایط آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را در سال ۹۸ پیش بینی کنیم. از سال گذشته اقدامات خوبی برای کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سطح کشور انجام شده و نتیجه اش این بود که شیوع این بیماری را از مرداد ماه تا کنون نداشته ایم.

رییس سازمان دامپزشکی کشور در همین حال همکاری، همراهی، دلسوزی و حساسیت را چهار عامل موفقیت در مدیریت این بیماری در حوزه پرندگان دانست.

 
 
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
0
0
وعده های .........
ناشناس
|
-
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
0
0
درود و سپاس....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
0
0
وعده های بدون عمل
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه