کد خبر: ۴۵۷۵۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
 

محیط بانان شهرستان دالاهو موفق به کشف بیش از 2 کیلوگرم گوشت کل وحشی از منزل متخلف شکار غیر مجاز شدند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان، آزاد شیخ ویسی رئیس اداره محیط زیست شهرستان دالاهو در این خصوص گفت: به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر فعالیت مجرمانه یک متخلف، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دالاهو به تحقیق در این رابطه مشغول شدند. نیروهای یگان ،پس از کسب اطمینان از بروز تخلف موضوع را با مقام قضایی در میان گذاشتند و پس از اخذ نیابت قضایی وارد منزل مظنون شده و به تفتیش منزل وی پرداختند. در جریان بازرسی از منزل متخلف حدود دو کیلوگرم گوشت شکار کشف و ضبط شد.

شیخ ویسی در ادامه گفت: در این رابطه یک نفر بازداشت و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شد.

متهم در جریان مراحل بازپرسی منکر هرگونه تخلفی بوده، بنابراین با درخواست اداره محیط زیست دالاهو و دستور مقام قضایی گوشت کشف شده جهت بررسی به آزمایشگاه دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست کشور ارسال شد.

آزمایشگاه پس از انجام آنالیز و تست های تخصصی اعلام نمود گوشت کشف شده متعلق به بز وحشی است.
در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری دالاهو، دادگاه بر اساس گزارش ضابطین قضایی، کیفرخواست صادره، تحقیقات بعمل آمده و نتیجه آزمایش انجام شده، دفاعیات بلاوجه متهم و سایر محتویات پرونده بزهکاری متهم را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه متهم را به جرم شکار غیرمجاز حیوان وحشی به پرداخت جزای نقدی محکوم کرد.

وی در پایان گفت: متهم می بایست بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، مبلغ یکصد میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز کل وحشی را نیز به حساب دولت واریز کند.

 
 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
0
0
همه چیز با پول حل میشه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه