کد خبر: ۴۵۷۷۸
تعداد نظرات: ۳ نظر
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:
«دکتر مسعود پزشکیان» افزود: سیاست ما متناسب با نیازهای جامعه نبوده است، در حالی که دانشگاه‌ها، علما و دانشمندان باید بر اساس نیاز جامعه تربیت شوند ...
 

حکیم مهر: نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۲۸۰۰ دانشگاه در کشور وجود دارد که تمام اروپا این میزان دانشگاه ندارد، گفت: در این دانشگاه‌ها رشته هایی آموزش داده می‌شود که در جامعه کارآیی ندارد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از حکیم مهر به نقل از جماران، «دکتر مسعود پزشکیان» شب گذشته (پنج شنبه ١۵ آذرماه) به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه های کیش حضور یافت.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه انسانی ارزش دارد که علم و دانش داشته و آگاه است، گفت: نگرش ها آینده انسان را می سازد و قدر و ارزش انسان به اندازه نگرش آن بوده و انسان به اندازه دغدغه ها و نگرانی هایش انسان است.

انتقاد از احداث دانشگاه های بی هدف در سراسر کشور

وی با تأکید بر لزوم تناسب بین رشته های دانشگاهی و بازار کار، افزود: علمی را باید آموزش داده و رشته ای را باید تقویت کرد که زمانی که دانشجو فارغ التحصیل می‌شود بتواند در آن رشته فعالیت کاری داشته باشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از احداث دانشگاه های بی هدف در سراسر کشور، ادامه داد: متاسفانه در هر منطقه‌ای دانشگاه های فراوانی احداث شده و به ایجاد دانشگاه های بی هدف افتخار می شود.

 ۲۸۰۰  دانشگاه در کشور وجود دارد 

وی با بیان اینکه ۲۸۰۰ دانشگاه در کشور وجود دارد که تمام اروپا این میزان دانشگاه ندارد، اظهار داشت: در این دانشگاه‌ها رشته هایی آموزش داده می‌شود که در جامعه کارآیی ندارد، لذا توسعه بدون تناسب بی معنا است که متاسفانه ما به این بی معنا بودن افتخار می کنیم.

پزشکیان افزود: سیاست ما متناسب با نیازهای جامعه نبوده است، در حالی که دانشگاه ها، علما و دانشمندان باید بر اساس نیاز جامعه تربیت شوند.

آینده کشور توسط جوانان ساخته می‌شود

وی با بیان اینکه آینده کشور توسط جوانان ساخته می‌شود، ادامه داد: باید علم، مهارت و انگیزه را به جوانان منتقل کرد تا فردا بتوانند از این طریق مشکلات و گره‌های جامعه را باز کنند، البته هیچ مشکلی وجود ندارد که نتوان برای آن راه حلی یافت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در شرایط تحریم ها تنها یک راهکار برای حل مشکلات وجود دارد و آن راهکار این بوده دانشمندان دانشگاهیان برای حل مشکلات راه حل ارائه دهند، تأکید کرد: با علم باید به مهارت دست یافت و سپس این مهارت را می توان در جمع خرج کرده و از آن برای پیشرفت کشور بهره برد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنر ما این است که از هیچ مشاور خارجی استفاده نمی کنیم، تصریح کرد: این هنر نیست، چراکه باید از عقل و تجربه دیگران استفاده کرد تا بتوان کار مطلوبی را انجام داد و برای کشور علم و ثروت تولید کرد.

 
 
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
Czech Republic
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
0
0
لطفا افزایش بی رویه پذیرش دانشجو رو در رشته دامپزشکی پی گیری کنید.
مجید
|
United States
|
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
0
0
وقتی آموزش پولی شد یعنی تبدیل به تجارت گردید همین میشود مدرک فروشی برای کسب درآمد اتفاقاً دانشگاهها کاملا با هدف ایجاد میشوند .پر کردن جیب برخی افراد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
0
0
اینکه عامل مشکلات در مقام انتقاد و منتقد از مشکلات خود ساخته قرار میگیرد فقط در ایران قابل مشاهده است و بس !!
اگر برای اولین بار نماینده مجلس بودند چندان جای تعجب نبود ولی تمام این مشکلات دانشگاهی تحت نظارت عالیه مجلس در طی این سالها رخ داده و بنظر هم اتفاقی نبوده و طبق برنامه پیش رفته است !!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه