کد خبر: ۴۵۸۵۰
تعداد نظرات: ۳ نظر


در راستای توسعه سلامت و امنیت غذایی «دکتر ولی الله واعظی» مدیر کل دامپزشکی استان تهران و هیئت همراه طور سرزده از فروشگاههای زنجیره ای  عرضه فروارده های خام دامی بازدید نمود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان تهران، «دکتر ولی الله واعظی»  در این بازدید که معاون سلامت اداره، رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی، رئیس اداره دامپزشکی شهر تهران را نیز به همراه داشت، خواستار تقویت بازدیدهای گروه های نظارتی دامپزشکی شد.

وی گفت: در این بازدید سه ساعته از برخی  فروشگاههای زنجیره ای  عرضه کننده فرآورد های خام دامی و مواد پروتئینی، فعالیت های بهداشتی، حمل و نقل، نگهداری وعرضه این فرآورده ها ونیز نقاط قوت وضعف نظارت های بهداشتی اعمال شده بر این واحدها مورد ارزیابی قرار گرفت و نکات فنی و بهداشتی به مسئولین فنی مستقر گوشزد شد.

دراین بازدید دکتر واعظی ضمنا پیشنهاد نمود فروشگاههای زنجیره ای و مراکز عمده مصرف، مرغ منجمد مورد نیاز را از کشتارگاههای دارای خط 2 (اتوماتیک) به لحاظ افزایش عمر ماندگاری آن تا 15 ماه تامین نمایند.

دکتر واعظی از شهروندان استان خواست در صورت مشاهده تخلف‌ها در حوزه مرتبط با فرآورده‌های خام دامی مراتب را در استان تهران با شماره تلفن های1512 (مرکز پاسخگویی اداره کل دامپزشکی)  و تلفن 44787542 و در شهرستانها با اداره دامپزشکی شهرستان در میان گذاشته تا برخوردهای قانونی و لازم با متخلفین صورت پذیرد.

وی افزود: سامانه پیام کوتاه روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان نیز به شماره 300001512 نیز آماده دریافت پیام های مردمی در زمینه های یادشده می باشد.

مطابق ماده 688 قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شود ممنوع بوده و برای مرتکبین آن از سوی مراجع قضایی مجازات در نظر گرفته خواهد. 

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
0
0
انصافا ماده 688 قانون مجازات اسلامی مبنی بر
مجازات هر آن کس که بهداشت و سلامت مردم را تهدید کند و مورد مخاطره قرار دهد،
ظرفیت بسیار بزرگی را برای جمع آوری پارازیت هایی که امنیت شغلی دکتران دامپزشک را با دخالت غیر مجاز خود در امر بهداشت و انواع به خطر می اندازند، در بر دارد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
0
0
دراین بازدید دکتر واعظی ضمنا پیشنهاد نمود فروشگاههای زنجیره ای و مراکز عمده مصرف، مرغ منجمد مورد نیاز را از کشتارگاههای دارای خط 2 (اتوماتیک) به لحاظ افزایش عمر ماندگاری آن تا 15 ماه تامین نمایند.

این دستورالعمل را میشود برای ما هم ارسال کنند؟!
آقای دکتر لطف کنند شماره دستورالعمل و تاریخ آن را هم در اختیار رسانه ها بگذارند.
بر اساس اخرین دستورالعمل ماندگاری کلیه مرغهای منجمد اعم از کشتار شده در کشتارگاههای دارای خط تخلیه اتوماتیک و نیز کشتارگاههای تخلیه دستی اندرونه ، 12 ماه می باشد.
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
0
0
قبلا اعلام می کردند تا بهشون اعلام کنیم چطوری تخلف می کنند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه