کد خبر: ۴۶۰۸۴رئیس شورای صادرکنندگان دام‌ زنده گفت: اگرچه واردات گوشت قرمز در هفته‌های اخیر با مشکلاتی روبرو بود، اما اکنون به روال عادی بازگشته است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «منصور پوریان» درباره آخرین وضعیت واردات گوشت قرمز اظهار کرد: اگرچه واردات گوشت قرمز در هفته‌های اخیر ناشی از مشکلات تخصیص ارز و جابه جایی کاهش یافته بود، اما هم اکنون با رفع شدن مشکلات واردات مسیر عادی خود را طی می‌کند.

وی افزود: هم اکنون قیمت گوشت داخلی به سبب مشکلاتی نظیر جابه جایی دام در شرایط بارانی، قاچاق بی رویه و کمبود گوشت وارداتی با نوساناتی در بازار روبرو شده است.

پوریان رفع ممنوعیت صادرات دام زنده را تنها راهکار کنترل بازار گوشت داخل برشمرد و گفت: طی ماه‌های اخیر، دام زنده به دنبال نوسان نرخ ارز و ممنوعیت صادرات در حال خروج غیر قانونی از مرزهای کشور بود که این امر علاوه بر افزایش قیمت گوشت در بازار داخل، خروج بره‌های مادر از کشور را به همراه دارد.

این مقام مسئول میزان واردات روزانه گوشت قرمز ۱۶۰ تا ۲۰۰ تن اعلام کرد و افزود: این در حالی است که در هفته‌های اخیر به سبب مشکلات اختصاص ارز این میزان کاهش یافته بود.

وی در پایان‌ قیمت هر کیلو گوشت منجمد برزیلی را ۲۹ هزارتومان و گوشت گرم وارداتی را ۳۲ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه