کد خبر: ۴۶۷۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر


عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: حدودا ۹۰۰ هزار تن گوشت قرمز در داخل کشور تولید می‌شود و کمتر از ۲۰ درصد نیاز کشور را از طریق واردات تامین می‌کنند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خانه ملت، «عباس پاپی زاده بالنگان» عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در خصوص افزایش 4 و نیم برابری قاچاق دام زنده از کشور طی سال گذشته، گفت: حدودا 900 هزار تن گوشت قرمز در داخل کشور تولید می‌شود و کمتر از 20 درصد نیاز به گوشت قرمز کشور را از طریق واردات تامین می‌کنند، تا زمانی‌که نیاز کشور به گوشت قرمز تامین نشود صادرات دام به صورت زنده و یا ذبح شده عملا به معنای آسیب به تامین نیاز داخلی کشور است.

رشد حجم صادرات به معنای افزایش میزان تولید نیست

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طی ماه‌های گذشته شاهد افزایش قیمت شدید نرخ ارز بودیم و همین امر باعث شد تقاضای صادرات برخی اقلام به شدت افزایش پیدا کند، ادامه داد: هرچند که در برخی از کالاها مازاد نیاز کشور تولید صورت می‌گیرد، اما افزایش میزان صادرات به دلیل افزایش تولید نبود بلکه رشد نرخ ارز عملا در این زمینه موثر بود. 

قاچاق دام زنده توسط ستاد مبارزه با قاچاق متوقف شود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با رشد نرخ ارز توجیه اقتصادی قاچاق و صادرات افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: به دلیل اینکه در ماه‌های اخیر صادرات دام زنده مجوز قانونی نداشت، قاچاق این محصول صورت گرفته که لازم است ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با آن مبارزه کند.

عدم تامین نیاز داخلی از طریق واردات، بازار گوشت قرمز را مختل می‌کند

پاپی زاده در خصوص تصمیم شرکت پشتیبانی امور دام برای واردات 200 هزار راس دام زنده به منظور تامین نیاز بازار داخلی، گفت: با توجه به اینکه در ماه‌های آینده مصرف گوشت افزایش پیدا می‌کند و به دلیل اینکه دام‌ها درحال افزایش وزن هستند کشتار کمتر صورت می‌گیرد باید پیش بینی‌های لازم تا فروردین ماه سال آینده صورت بگیرد تا در تامین نیاز بازار گوشت قرمز دچار مشکل نشویم.

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
0
1
قاچاق را نمی توان از مرزهای آبکش مانند چندهزار کیلومتری متوقف کرد!

سالهاست که با قاچاق مبارزه می شود و همیشه شکست خورده است.

مردم نمی توانند گوشت کیلویی 100 هزار تومان و حتی کمتر را بخرند!

شما پول این 200 هزار گوسفند را به کشتارگاه های داخل بدهید و از آنها خریداری کنید و با کارت بارانه پروتئین بسته های بارکددلر را سهمیه ای بین مردم توزیع کنید!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه