کد خبر: ۴۶۹۸۲
تعداد نظرات: ۷ نظر
 
 

حکیم مهر: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس گزارش دریافتی پس از بازدید از کشتارگاه هرات، مسئولین اعلام کردند که آنها هر روز گوشت گرم را با قیمت هر کیلوگرم 27 هزار تومان به هر میزانی که درخواست کنیم در شهر مشهد تحویل می‌دهند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خانه ملت، «جواد کریمی قدوسی» نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، در خصوص افزایش قیمت و امکان واردات گوشت قرمز از برخی کشورهای منطقه، گفت: نکته بارز در بحث گوشت این است که بخشی از نیاز کشور به این محصول را از کشورهای اروپایی و دور دست تامین می‌کردیم و همواره مردم با گوشت‌های منجمد وارداتی از کشورهایی مانند برزیل و نیوزلند بخشی از نیاز خود را تامین می‌کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نیاز کشور به گوشت‌های وارداتی از کشورهای دوردستی آنسوی اقیانوس‌ها تامین می‌شد درحالی که اطراف ما به لحاظ اقلیم، مرتع، بارندگی و اقتصاد دام محور کشورهایی بزرگی حضور دارند.

کشورهای منطقه قطب تولید گوشت قرمز هستند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: هیچ زمانی نشنیده‌ایم از ایران گوشت به قزاقستان، ترکمنستان و افغانستان قاچاق شود زیرا در این کشورها به قدری توان تولید گوشت قرمز وجود دارد که قاچاق به آنها امکان پذیر نیست اما اگر اعلام شود روزانه یک میلیون لیتر بنزین به این کشورها قاچاق می‌شود همگان باور می‌کنند.

گوشت کشتارگاه هرات براساس گزارش‌های دریافتی استاندارد بالایی دارد

کریمی قدوسی، گفت: طی هفته‌های اخیر کارشناسان مختلف به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی گزارش ارائه کردند که به همراه مسئولانی از دامپزشکی، جهاد کشاورزی، دستگاه‌های قضایی و اطلاعاتی استان خراسان رضوی از هرات افغانستان بازدید داشته‌اند و اعلام کردند کشتارگاه مدرنی در آنجا وجود دارد که از نظر رعایت بهداشت و کیفیت در سطح بالایی است و نوع گوشت را نیز در این کشتارگاه مشاهده کرده‌اند.

گوشت از کشور قزاقستان با قیمت 30هزار تومان تحویل داده می‌شود

وی با تاکید بر اینکه بر اساس گزارش دریافتی پس از بازدید از کشتارگاه هرات مسئولین اعلام کردند که آنها هر روز گوشت گرم را با قیمت هر کیلوگرم 27 هزار تومان به هر میزانی که درخواست کنیم در شهر مشهد تحویل می‌دهند، عنوان کرد: از کشور قزاقستان نیز اعلام کرده‌اند که گوشت را با استفاده از هواپیما به قیمت هر کیلوگرم 30هزار تومان در مشهد تحویل می‌دهند و در صورت رضایت از کیفیت گوشت دریافتی مبلغ آن را پرداخت کنیم .

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ، ادامه داد: می‌توانیم از راه زمینی با قیمت پایین دام زنده را  به کشور وارد و با استفاده از آن تولید و گوشت مورد نیاز بازار داخلی را تامین کنیم.

گوشت گرم تولیدی در کشورهای منطقه مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی است

وی اضافه کرد: شنبه هفته گذشته وزیر جهاد کشاورزی در فراکسیون حضور پیدا کرد و تمامی این موارد را به وی ارائه کردم وزیر نیز اعلام کرد تمام استانداردهای طرف مقابل را دریافت کرده‌ایم و از نظر ما هیچگونه مشکلی برای واردات گوشت گرم از طریق این کشورهای منطقه وجود ندارد.

وزارت جهاد کشاورزی باید وضعیت تولید گوشت سال آینده را پیش‌بینی کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از وظایف دولت به‌عنوان حاکمیت تنظیم بازار است، تصریح کرد:  وزیر جهاد کشاورزی با عوامل خود باید از اکنون برای سال آینده وضعیت گوشت قرمز و سفید در کشور را بسته به میزان بارندگی‌ها و سقف تولید پیش بینی و مشخص کنند که از یک میلیون تن میزان مصرف کشور چه میزان کمبود داریم.

مهار قیمت گوشت قرمز به راحتی قابل کنترل است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در هر کشوری که انقلاب آن به چهل سالگی رسیده باشد تمامی مسئولان آن به دنبال تبلیغ دستاوردها هستند، اضافه کرد: به سادگی موضوع افزایش قیمت گوشت قرمز قابل برطرف شدن است چرا آن را برطرف نمی‌کنند.

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد محدودیتی در مسیر واردات گوشت قرمز وجود ندارد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزیر جهاد کشاورزی به رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرده بود که محدودیتی در زمینه واردات گوشت قرمز از کشورهای منطقه وجود ندارد، گفت: دولت باید ثبت سفارش واردات گوشت قرمز را انجام دهد درصورتی که توان واردات ندارد اتحادیه‌های دامپروری و بخش خصوصی را وارد موضوع کند و مشکلات را از مسیر آنها بردارد.

محموله بارگیری شده از کشتارگاه هرات 6 روز در گمرک دوقارون متوقف شد

وی با اشاره به اینکه بعد از بازدید مسئولان استان خراسان رضوی از کشتارگاه هرات 6 کامیون گوشت بارگیری شد اما در گمرک دوقارون 6 روز متوقف شدند، اضافه کرد: مافیایی وجود دارد که اجازه واردات گوشت را نمی‌دهد و حتی کله‌پاچه و جگر گوسفند نیز در دست بخشی از این مافیا است و همگی آنها با یکدیگر در ارتباط هستند.

نیاز کویت به قدری نیست که قیمت گوشت در بازار ایران را افزایش دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر گناه افزایش قیمت گوشت را بر گردن قاچاق دام زنده انداخته‌اند و اعلام می‌کنند به این دلیل قیمت‌ها افزایش پیدا کرده است، گفت: وزیر در نشست فراکسیون اعلام کرد که کویتی‌ها در ایران قیمت گوشت را چوب می‌زنند و آن را قاچاق می‌کند مگر کویت چه میزان نیاز به مصرف گوشت قرمز دارد که قیمت گوشت قرمز در ایران را تعیین کند، این کشور می‌تواند با استفاده از مسیرهای پروازی خود گوشت را با قیمت پایین‌تری نیاز خود را از کشور قزاقستان وارد نماید.

افزایش قیمت گوشت قرمز قابل کنترل است

وی با اشاره به اینکه کردستان عراق بهترین زیستگاه دام است و بیشترین میزان گوشت موجود در بازار این کشور را تامین می‌کند، ادامه داد: علت گرانی گوشت، قاچاق این محصول نیست بلکه عدم مدیریت، تنظیم بازار و سهل‌انگاری است و نمی‌توان گفت بحران جدیدی پیش آمده و کسی توان کنترل آن را ندارد.

جمعیت دام مولد 50درصد کاهش پیدا کرده است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه در دولت کنونی براساس آمار جمعیت دام مولد سبک و سنگین 50درصد کاهش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: باید تفاوت قیمت به نحوی باشد که قاچاق دام زنده صرفه اقتصادی داشته باشد با توجه به افزایش قیمت گوشت در کشور قاچاق از آن سوی مرزها به داخل صرفه اقتصادی دارد.

 
 
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
0
0
سوال اینجاست با دلار چقدی حساب فرمودین این قیمت در اومد .قیمت بالا در میاد چون ارزش پول یک سوم شد ظرف چند ماه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
0
0
کدام را باور کنیم:

حرف دکتر رفیعی پور را که می فرماید نه تنها گوسفند و بز کمتر نشده است و حتی به 65 میلیون رسیده است!

یا آمار عضو کمیسیون امنیت ملی را که از همه چیز کشور قاعدتا خبر دارد که می گوید دام مولد سبک و سنگین کشور نصف شده است؟؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
0
1
وای چه بر سر این کشور اومده که از کشور افغانستان با نیم قرن اشغال و جنگ و القاعده و طالبان داریم گوشت وارد میکنیم . تفو برتوای چرخ گردون تفو .
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
0
1
با عرض ارادت به مردم افغانستان.
در سال ۱۳۴۲ یکی از بزرگترین صادر کننده های گوشت قرمز شدیم. چه بلایی به سر مملکت اوردید در این مدت ۴۰ سال .............. که محتاج کشور افغانستان شدیم برای تامین نیازهامون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۹
0
0
دامپروان مملکت ما به دلیل سوء مدیریت، در وضعیت رو به افول هستند. این تصمیمات نادرست برای واردات بی قید وشرط دام به نفع تولید کنندگان خارجی است. وقتی در افغانستان می شه گوشتی با قیمت 27000 تومان برای مصرف کننده تولید کرد، چرا در ایران نمی شه؟ مگه جنس کاه و علف گوسفندای ایرانی فرق داره؟!! واقعا شرم داره. آدم باید سرشو بندازه پایین، بعد بگه از افغانستان گوشت وارد کنیم. نه که با افتخار از این موضوع حرف بزنه و بگه استاندارد کشتارگاه هرات بالا هست!! اگر به قول این اقای مسئول این منطقه ، قطب تولید گوشته، چرا ایران در هیچ کجای این قطب، جا نداره؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۹
0
0
گویا برخی دوست دارن تولید بخوابه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۹
0
0
وقتی ارزش پول ملی افغانستان بالاتر از ماستو تورم اون کشور جنگ زده کمتر از ما بایدم بهتر باشه. هزینه های پرورشم بهتره لحاظ کنن و در امدی ک دامدار باید بتونه در بیاره تا امرار معاش کنه. هرکسی بنا بر سرمایه ای ک‌میزاره و ریسک‌تولیدش باید توقع درامدم داشته باشه. اقای نماینده چند شب و روز دامداری کردی یا دچار تلفات و بیماریا شدی ک الان ب فکر خوش نشینای شهری هستی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه