کد خبر: ۴۷۳۱۳
تعداد نظرات: ۱ نظر


یکی از مطالبات جدی و به حق شهروندان منطقه ۲۲ در دوره جدید مدیریت شهری ساماندهی سگ‌های ولگرد بود که از گذشته یکی از چالشهای اساسی در منطقه به شمار می رفت، حال به گفته معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲۲ اولین گام در راه تحقق وعده مدیریت شهری به شهروندان برداشته شد و آن ایجاد و راه اندازی دهکده مهربانی یا همان محل نگهداری سگهای بلاصاحب است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، «احسان صفایی» معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲۲، با بیان اینکه منطقه ۲۲ و بوستان جنگلی چیتگر یکی از مکان‌های امن برای رهاسازی سگ‌های بلاصاحب از سوی سازمان محیط زیست اعلام شده بود، گفت: مدیریت شهری منطقه ۲۲ با برنامه ریزی‌های مستمر خود فاز نخست را برای جمع آوری و ساماندهی سگ‌های بلاصاحب انجام داد تا شاهد رضایت‌مندی هر چه بیشتر شهروندان در این موضوع باشد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲۲، با بیان این‌که زمینی را برای ساخت سایت نگهداری سگ‌ها در بوستان جنگلی چیتگر با نام "دهکده مهربانی" آماده کرده‌ایم، یادآور شد: زمینی با متراژ ۱۷ هزار متر، مجهز به لانه و وسایل نگهداری سگ‌ها آماده شده است که در مرحله اول ۱۰۰ حلقه سگ جمع آوری شده است.

خیراتیان در ادامه گفت: در مرحله نخست ساماندهی سگ‌های بلاصاحب توسط حامیان و گروه‌های داوطلب زنده‌گیری و پس از آن نسبت به عقیم‌سازی و واکسیناسیون اقدام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، وی با اشاره به این‌که باید همه دستگاه‌های متولی در این حوزه ورود و همکاری کنند، گفت: رهاسازی مجدد سگ‌های بلاصاحب پس از واکسیناسیون و عقیم‌سازی، خواسته همه سمن‌های حامی حیوانات در منطقه است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲۲، گفت: جمع آوری و عقیم‌سازی سگ‌های بلاصاحب در منطقه ۲۲ در حال انجام است.

 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
0
0
بالاخره یه حرکت که نشون بده هنوز آثار تمدن تو این مملکت باقیه دیدیم
و البته انسانیت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه