کد خبر: ۴۸۲۹۶
 
 

مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت: دام روستاهای سیل زده و در معرض سیلاب در مناطق شمالی، مرکزی و غربی خوزستان به رایگان درمان می شوند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «دکتر مصطفی کنارکوهی» افزود: گروه های سیار دامپزشکی در مناطق سیل زده و در معرض سیلاب در حال خدمت رسانی به روستاییان هستند و در این ارتباط تاکنون گزارشی از بروز مشکلات حاد دامی دریافت نشده است.

وی گفت:همه اداره های تابع شبکه دامپزشکی خوزستان برای خدمت رسانی به مردم گرفتار در سیلاب در آماده باش هستند و در ایام تعطیلات به صورت شبانه روزی در مناطق خطرخیز استان حضور دارند.

کنارکوهی افزود: تمامی تجهیزات لازم در مجموعه دامپزشکی خوزستان برای مقابله با تهدیدهای احتمالی از پیش آماده شده ولی کمک های بیشتری از استان های معین به مناطق سیل زده و در معرض سیلاب خوزستان گسیل شده است.

وی با اشاره به خطرات ناشی از بروز سیلاب در مناطق سیل زده گفت:هشدارهای لازم از طریق ارسال پیامک، اطلاعیه،تماس تلفنی و شبکه های اجتماعی به همه بهره برداران مبنی بر تامین سوخت، آذوقه و ایمن کردن دام ها از طریق دامپزشکی و مدیریت بحران استانداری خوزستان داده شده است.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان، آماده باش کامل اداره های دامپزشکی، انجام واکسیناسیون (مایه کوبی) ضد بیماری های شاربن علامتی لمپی اسکین و انتروتوکسمی ، سمپاشی دام ها به شکل رایگان، همکاری در جابجایی دام ها از مناطق پرخطر به مناطق امن، تشکیل گروه بررسی بیماری ها در دامداری و مرغداری ها، آمادگی اداره ها و تشکیل گروه های عملیاتی برای دفن بهداشتی تلفات احتمالی دام ناشی از سیل، مهمترین اقدام های دامپزشکی خوزستان بوده است.

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی خوزستان گفته است 332 هزار راس دام سبک و 81 هزار راس دام سنگین در 115 روستای استان در معرض خطر طغیان رودخانه ها و سیلاب هستند.

بر اساس آمار رسمی دامپزشکی خوزستان هم اکنون حدود 400هزار راس دام سنگین و2.5میلیون راس دام سبک به ارزش 120هزار میلیارد ریال در خوزستان وجود دارد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه