کد خبر: ۴۸۳۳۵
تعداد نظرات: ۱ نظر


 رییس سازمان دامپزشکی کشور در دیدار با «دکتر خزایی» سفیر ایران در شیلی، توانمندی دانش، تکنولوژی، واگذاری امور به مردم و موفقیت مدیریت بهداشتی دامپزشکی در ایجاد ارزش افزوده برای مدیریت تولیدات دامی و ایمنی غذایی برای مدیریت بازار محصولات دامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، در دیدار «دکتر علیرضا رفیعی پور» رییس سازمان دامپزشکی کشور و «دکتر امرالله قاجاری»، دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های آبزیان این سازمان در حاشیه برگزاری اجلاس سازمان جهانی بهداشت دام درباره سلامت آبزیان در سانتیاگو، با دکتر خزایی سفیر ایران در شیلی دیدار کردند.

رفیعی پور رییس سازمان دامپزشکی کشور در اشاره به بخشی از مباحث اصلی مطرح شده در این نشست گفت: در این دیدار ابتدا از توانمندی دانش، تکنولوژی، واگذاری امور به مردم و موفقیت مدیریت بهداشتی دامپزشکی در ایجاد ارزش افزوده برای مدیریت تولیدات دامی و ایمنی غذایی برای مدیریت بازار محصولات دامی صحبت شد.

وی در اشاره به سایر موارد مطرح شده نیزافزود: تخصص و علم دامپزشکی کشورها به کمک صیانت از سرمایه دامی، ارتقاء بهداشت عمومی و به استمرار تجارت جهانی منجر شد که ایران طی سال‌های گذشته پس از پیروزی انقلاب از وارد کننده محصولات دامی به صادرکننده این محصولات تبدیل شود.

رییس سازمان دامپزشکی کشور در مورد انتظار این سازمان از سفارت ایران در شیلی گفت: ایجاد پل ارتباطی برای توسعه همه جانبه در خصوص برنامه‌های بهداشتی و تشخیصی بیماری‌های دامی و خصوصا کمک دامپزشکی شیلی به ارتقاء دانش مدیریت بهداشتی پرورش ماهی در دریا به کارشناسان دولتی و خصوصی دامپزشکی ایران از جمله نکاتی بود که مطرح شد.

رفیعی پور در مورد مواضع سفیر ایران در شیلی هم اظهار کرد: در این دیدار جناب سفیر نیز از توانمندی حوزه کشاورزی و خصوصا پرورش ماهی سالمون بعنوان یک صنعت جدید با تکنولوژی خاص در شیلی یاد کرد و گفت توانمندی‌های دامپزشکی ایران را به دامپزشکی شیلی منتقل می‌کند تا در چارچوب همکاری‌های بین دو کشور زمینه‌های همکاری دامپزشکی شیلی به ایران اطلاع داده شود.

ضمن اینکه تراز تجاری مناسب و همچنین همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فنی مرتبط با حوزه‌های دامپزشکی بین دو کشور را پیگیری خواهند کرد.

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
0
1
ریاست محترم سازمان همت کنند تا همانند ایران در تمام شهرهای کشور شیلی دانشکده دامپزشکی احداث گردد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه