کد خبر: ۴۸۳۴۸


طرح تشدید کنترل نظارت بهداشتی بر تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خامی در ایام نوروز توسط بازرسان بهداشتی واحد نظارت بر بهداشت عمومی و دارو و درمان اداره دامپزشکی شهرستان اجرا شد.

 به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان، «دکتر مجتبی گلی» سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان شاهرود با اعلام این خبر افزود: طی اجرای طرح تشدید کنترل نظارت بهداشتی بر تولید، توزیع  و عرضه فرآورده های خامی در ایام نوروز توسط بازرسان بهداشتی واحد نظارت بر بهداشت عمومی و دارو و درمان اداره دامپزشکی شهرستان، از یک دستگاه اتوبوس مقدار 136 کیلوگرم گوشت شتر مرغ فاسد فاقد هویت بهداشتی، مقدار 63 کیلوگرم گوشت چرخکرده فاقد هویت بهداشتی از یک واحد صنفی، 140 کیلوگرم ماهی منجمد فاقد هویت بهداشتی از دستفروشان سطح شهر و 13 قلم انواع دارو و مکمل های درمانی تاریخ منقضی از داروخانه های دامپزشکی سطح شهر کشف و ضبط و پس از بررسی مستندات و انجام اقدامات قانونی معدوم گردید.

وی در ادامه گفت: نظارت های بهداشتی دامپزشکی در تمامی زنجیره های تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی تضمین کننده سلامت، کیفیت و بهداشت غذای مصرفی شهروندان خواهد بود که در اقدامات نظارتی و بازدارنده با عرضه فله ای فرآورده های خام دامی و در مکانهای غیر بهداشتی برخورد لازم برابر ضوابط و مقررات صورت می گیرد.

در پایان گلی از عموم شهروندان درخواست نمود: فرآورده خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایند و در هنگام خرید به تاریخ تولید ، انقضاء و... محصول دقت نظر لازم را داشته و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در این خصوص مراتب را در اسرع وقت به اداره دامپزشکی شهرستان  و یا سامانه اطلاع رسانی 1512 اداره کل دامپزشکی استان سمنان گزارش نمایند.

 


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه