کد خبر: ۴۸۵۱۳

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: این سازمان با توجه به تداوم واردات دام زنده از سایر کشورها به سیستان و بلوچستان از سرمایه گذاران ساخت کشتارگاههای دام و صنایع وابسته به آن در این استان حمایت می کند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، «دکتر علیرضا رفیعی پور» در حاشیه سفر به شهرستان چابهار اظهار داشت: تاکنون افزون بر 63 هزار راس گوسفند کشور رومانی وارد چابهار شده که کشتار آنها در هفت کشتارگاه سیستان و بلوچستان برای تامین نیاز کشور در حال انجام است.

وی افزود: تمام کشتارگاهها و صنایع بسته بندی این استان مرزی بدون وقفه در حال فعالیت هستند به طوری که چرخه واردات دام تاکنون به بهترین نحو مدیریت شده است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: واردات دام زنده می تواند عاملی مهم برای رونق اقتصادی کشور بحساب آید.

وی افزود: از آنجایی که نیاز کشور به گوشت تا چندین دهه ادامه دارد، واردات دام از اروپا و سایر کشورها هدف نظیر برزیل به سیستان و بلوچستان ضمن فعال کردن تمام صنایع کشتارگاهی در این استان اشتغال پایدار را در منطقه به همراه دارد.

دکتر رفیعی پور تاکید کرد: شرایط سیستان و بلوچستان به دلیل قرار داشتن در موقعیت خاص راهبردی و برخورداری از تنها بندر اقیانوسی ایران شرایطی را فراهم کرده است که می تواند تامین کننده منافع ملی باشد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه