کد خبر: ۴۸۷۴۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

بورس تحصیلی یادبود حمزه مصطفی به محصلانی که قصد دارند راه او را ادامه داده و در رشته دامپزشکی قدم بگذارند، کمک رسانی می کند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از شبستان، بورس تحصیلی ویژه ای برای بزرگداشت یکی از قربانیان حمله تروریستی در مسجد النور در کرایست چرچ اختصاص داده شده است.

«حمزه مصطفی» 16 ساله و پدرش خالد الحاجی مصطفی دو تن از 50 قربانی حملات تروریستی در روز 15 مارس در مساجد کرایست چرچ بودند. در این حملات زید برادر کوچکتر حمزه نیز مجروح شد.

این نوجوان مسلمان نیوزیلندی دانش آموز دوازدهم در دبیرستان کاسیور، یک سوارکار اسب با استعداد و مشتاق به رفتن به دانشگاه و تحصیل در رشته دامپزشکی بود و پدرش قصد داشت او را در این راه همراهی کند.

در همین راستا، دو دانشگاه دامپزشکی «وت نیوزیلند» و «ماسی» در این کشور به منظور بزرگداشت یادبود این نوجوان اقدام به ایجاد بورس تحصیلی جدیدی کرده اند.

بورس تحصیلی یادبود حمزه مصطفی به محصلانی که قصد دارند راه او را ادامه داده و در رشته دامپزشکی قدم بگذارند، کمک رسانی می کند.

«مارک برایان» مدیر در دانشگاه «وت نیوزیلند» ضمن بیان اینکه دیگر موسسات دامپزشکی نیز باید از این آرمان حمایت کنند گفت: اگر تمام صنعت جمع شوند و متحد گردند می توانند در بزرگداشت یاد حمزه نقش داشته باشند. به نظرم این یک دستاورد بزرگ خواهد بود و خانواده او را بسیار شاد می کند.

وی گفت: حمزه رویای دامپزشک بودن داشت و اگر ما بتوانیم کاری مثبت در پس این همه شرایط منفی انجام دهیم، فکر نمی کنم راه بهتری برای حفظ میراث حمزه وجود داشته باشد.

 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
0
0
خداوند متعال روحش رو در ملکوت اعلی قرین رحمت و آمرزش خودش قرار بده.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه