کد خبر: ۴۹۰۵۳

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با تاکید بر توجه ویژه به اقتصاد آبزی پروری در استان، گفت: صادرات ماهیان در قفس‌های دریایی رونق می‌گیرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، «دکتر علی‌رضا رفیعی پور» امروز در حاشیه بازدید از پرورش ماهی در قفس‌های دریایی نوشهر با اشاره به اینکه ظرفیت‌های شیلاتی استان یکی از شاخص‌های مهم اقتصادی استان است، اظهار داشت: سالانه با تولید بیش از 100 هزار تن انواع آبزیان پرورشی و دریایی جایگاه مهمی در فعالیت‌های شیلاتی کشور دارد.

وی پرورش ماهی در قفس‌های دریایی را یکی از فرصت‌های خوب برای ایجاد اشتغال، درآمد و رونق تولید دانست و افزود: تلاش داریم در سال جاری با حمایت بیشتر از تولید کنندگان آبزیان زمینه لازم برای صادرات بیشتر آبزیان به خارج از کشور را فراهم کنیم.

رفیعی پور بیان کرد: اقتدار تولید ماهی در قفس با سرمایه‌گذاران علاقمند و همکاری دستگاه‌های متولی وزارت جهادکشاورزی در دریای مازندران قابل رویت بوده و شرایط تولید ماهی در قفس بسیار مهیا است  و ماهی سالم، بهداشتی و باکیفیت آن می‌تواند صادر شود.

وی تصریح کرد: حمایت از تولید کنندگان این صنعت مهم و جدید آینده روشنی را برای مدیریت تولید و بهداشتی و بازار رقم خواهد زد  و در این زمینه بر ایجاد زنجیره تولید و تقویت آن تاکید کرد.

«دکتر سیاوش رضوانی»، مدیرکل دامپزشکی مازندران نیز از تعامل و همکاری خوب دامپزشکی و شیلات در فرآیند صدور مجوزهای بهداشتی  آبزی پروی خبر داد و گفت: شیلات مازندران از سرمایه‌گذاری در طرح پرورش ماهی در قفس‌های دریایی حمایت می‌کند.

وی بیان کرد: در سال 97 مازندران 76 هزار تن ماهی تولید و روانه بازار کرده که  600 تن  آن مربوط به تولید ماهی در قفس‌های دریایی بوده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه