کد خبر: ۴۹۰۹۵

«دکتر علیرضا رفیعی پور» رئیس سازمان دامپزشکی کشور در سفر یکروزه خود به استان مازندران بصورت جداگانه با استاندار و معاون سیاسی و امنیتی استان مازندران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی دامپزشکی مازندران، رئیس سازمان دامپزشکی کشور با حضور در فرمانداری شهرستان آمل بطور جداگانه با «حسین زادگان» استاندار و «حسن نژاد» معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار بر مدیریت بهداشتی در واحدهای تولیدی تاکید کرد و افزود، در راستای حمایت از رونق تولید باید بصورت علمی بر تولید محصولات داخلی نظارت داشته باشیم تا با مدیریت بهداشتی شاهد کاهش هزینه های گزاف تولید و به دنبال آن افزایش کیفیت محصول باشیم.

دکتر رفیعی پور استعداد و پتانسیل استان مازندران را در پرورش انواع طیور بالاخص سایر ماکیان مثال زدنی برشمرد و گفت، انتظار داریم با حمایت مسئولین ارشد استانی و بمنظور ایجاد اشتغال پایدار شاهد تقویت تولید زنجیره ای از صفر تا صد یک محصول در استان باشیم .

ایشان در ادامه اظهار داشت، ما قبل از انقلاب یک کشور واردکننده و مصرف کننده بودیم اما با برنامه ریزی و مدیریت صحیح توانسته ایم به یک کشور تولید کننده و صادرکننده تبدیل شویم و هم اکنون بعد از گذشت چهل سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران با برنامه ریزی دقیق و مدیریت بهداشتی در امر تولید خصوصاً در پرورش ماهی در قفس موجود در دریا که محصولات 100 در صد صادراتی تولید می کند، به یک برند جهانی مبدل خواهیم شد.

حسین زادگان استاندار مازندران نیز ضمن اعلام رضایت از عملکرد دامپزشکی برای مبارزه با بروز بیمارهای دامی در استان و نظارت بهداشتی بر روند تولید و عرضه فرآورده های خام دامی در استان به تامین 12 درصدی گوشت کشور توسط مازندران اشاره کرد و گفت: در بخش تامین تولید گوشت سفید رتبه اول و تامین گوشت قرمز در رتبه چهارم کشوری قرار داریم و برای تداوم و یا ارتقای این رتبه نیاز به حمایت همه جانبه ملی می باشد و آنچه که در استان باید اتفاق بیافتد با تمام تلاش انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد، با توجه به شرایط جغرافیایی و اقلیمی استان برای پرورش دام و طیور، اصلاح نژاد در جمعیت دامی را پیگیر هستیم و با تعاملی بین بخشی بسیار خوبی که در استان حاکم می باشد انتظار داریم با حمایت مسئولین ملی این مهم به زودی تحقق یابد.

حسین زادگان در  پایان گفت، علی رغم رشد اقتصادی قابل توجه در بخش کشاورزی، بخش دامپروری در اولویت کاری ما قرار دارد و باید برای رسیدن به نقطه مطلوب و قابل قبول تلاش بیشتری نماییم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه