کد خبر: ۴۹۱۵۱

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: سپکا به عنوان مرکزی ملی باید تقویت شود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، «سردار محسن فتحی زاده» پیش از ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از مرکز سگ‌های مواد یاب (سپکا( در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این مرکز در امر مأموریت‌های پلیسی بسیار تخصصی و حرفه‌ای است، اظهار کرد: این مرکز در امر مبارزه با مواد مخدر سهم ۱۰ درصدی را ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه این مرکز قابلیت‌های تخصصی دارد که امکان جایگزینی با ابزارهای دیگر وجود ندارد، عنوان کرد: در بحث مبارزه با مواد مخدر این مرکز امکاناتی دارد که اگر نباشد به سادگی نمی‌توانیم جایگزین پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه به تقویت این مرکز به عنوان مرکز ملی کشور باید توجه شود، افزود: تمامی دستگاه‌ها برای اجرای مأموریت‌های خود به سگ‌های حرفه‌ای و کارآزموده نیاز دارند.

سردار فتحی زاده با اشاره در گذشته محصولاتی را وارد می‌کردیم، گفت: در چند سال اخیر به تولید داخل روی آورده‌ایم.

وی با بیان این مطلب که محصولاتی که در داخل در امر سگ‌های موادیاب تربیت کرده‌ایم بسیار با کیفیت است، افزود: امیدواریم با کمک ستاد مبارزه با مواد مخدر این ظرفیت‌ها توسعه پیدا کند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به کشف سالانه ۸۰۰ تن مواد مخدر در ایران، گفت: ۱۰ درصد کشفیات توسط مرکز سپکا انجام می‌شود.

«سردار اسکندر مؤمنی» صبح دوشنبه در حاشیه بازدید از مرکز (سپکا) پلیس مواد مخدر ناجا (سگ‌های مواد یاب) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این مرکز کل کشور را پوشش می‌دهد، اظهار کرد: از همه ابزارها در امر مقابله و مبارزه با مواد مخدر استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود ۱۰ درصد کشفیات کشور در مرکز سپکا انجام می‌شود، عنوان کرد: سال گذشته این مرکز حدود ۵۵ تن کشفیات داشته است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به اینکه در امر مقابله، درمان، کاهش آسیب‌ها و پیشگیری هماهنگ پیش می‌رویم، گفت: مرکز سپکا ازجمله ظرفیت‌هایی است که برای مبارزه و مقابله استفاده می‌کنیم.

سردار مؤمنی با اشاره به اینکه طبق پژوهش‌های صورت گرفته بیش از ۱۱ درصد تولید ناخالص ملی صرف هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم مبارزه با مواد مخدر کشور می‌شود، ادامه داد: متأسفانه تحریم‌های جهانی اثرگذار بوده است.

وی با اشاره به اینکه کشور ایران مبارزه با مواد مخدر را در سطح بین‌المللی انجام می‌دهد، گفت: بخش عمده‌ای از ورود مواد مخدر برای ترانزیت به سمت اروپاست.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با تأکید بر اینکه ما داریم مبارزه می‌کنیم و دنیا باید سهم خودش را ادا کند، افزود: همایش‌ها، نشست‌های بین‌المللی و تشویق‌ها مشکلی را حل نمی‌کند و دنیا باید سهم خودش را بدهد.

سردار مؤمنی با بیان اینکه در ایران سالانه بیش از ۸۰۰ تن مواد مخدر کشف می‌شود، گفت: بخش عمده‌ای از این مواد برای ترانزیت به اروپاست.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه