کد خبر: ۴۹۲۳۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
 
 

چند سالی است که در منطقه دشت‌روم و تنگاری بویراحمد دام به صورت غیرمجاز کشتار می‌شود و تاکنون تدابیر مسوولان چاره‌ساز نبوده است .

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، ماجرای کشتار غیرمجاز دام در دشت‌روم و تنگاری بویراحمد حرف امروز و فردا نیست، حدود ۱۰ سالی است که مسوولان کهگیلویه و بویراحمد با معضلی که سلامت مردم را نشانه گرفته مواجه هستند.

در چند سال اخیر مسوولان هر کدام تدبیری برای این معضل اندیشیدند اما این تدابیر چاره نبودند. هر چند جلوگیری از کشتار غیرمجاز دام در این دو منطقه از شهرستان بویراحمد نیازمند همراهی و همکاری مردم است .
به همین منظور صبح امروز در دفتر امور شهرداری و شوراهای استانداری جلسه‌ای برگزار شد تا با همکاری فرمانداری بویراحمد، دامپزشکی، نیروی انتظامی، دستگاه قضایی و صنعت و معدن کشتار غیرمجاز دام در این مناطق بهداشتی شود.

 «سید حسین کاظمی» مدیرکل دفتر شهری و‌ شوراها در همین خصوص گفت: کشتار غیرمجاز دام سال‌های سال است که در منطقه دشت‌روم و تنگاری وجود داشته جلسات مختلفی گرفته شد اما منتج به نتیجه نشده است.

این مسوول عنوان کرد: در کارگروه کشتارگاه موضوع کشتار غیرمجاز مناطق دشت‌روم ‌و تنگاری به دفتر امور شهرداری و شورا واگذار شد و طی برنامه‌ای فردا در مسجد تنگاری با مردم جلسه‌ای در همین خصوص برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اقدامات گذشته بی نتیجه بوده و نباید در این زمینه مصلحت‌گرایی صورت گیرد، افزود: در این شرایط اقتصادی و مشکل اشتغال در استان هیچ کس مانع ارتزاق مردم نیست، کسانی آنجا نانی کسب می‌کند اما این نان نباید به سلامت مردم لطمه بزند.افرادی که در تنگاری و دشت‌روم هستند باید به قانون بازگردند.

کاظمی با بیان اینکه سلامت مردم در تنگاری ذبح شده است، گفت: اطلاع دقیق داریم دام‌های بیمار و دام‌هایی که به لحاظ جسمی ضعیف هستند از منطقه ممسنی حمل و در تنگاری و دشت‌روم ذبح و به خورد مردم داده می‌شوند، ما در تامین سلامت مردم با کسی تعارف و مماشات نداریم.

کاظمی بیان کرد: خون‌آبه و کشتار غیرمجاز دام در دشت‌روم و تنگاری نگران کننده و فاجعه‌بار است، لذا مسوولان مرکز بهداشت و دامپزشکی موظف هستند به وظایف خود عمل کنند، ضمن اینکه دستگاه قضایی استان و دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد همواره در کنار ما بوده و همکاری لازم را داشتند که در تلاش هستیم وضعیت بد این دو منطقه را با همکاری دستگاه‌های استانی و حوزه قضایی استان ساماندهی کنیم تا کشتارها تحت نظارت بهداشت صورت گیرد و همه به قانون تمکین کنند.

این مسوول خاطرنشان کرد: در صورت عدم تمکین به قانون کسانی که در تنگاری و دشت‌روم هستند نسبت به پلمب واحدهای آنها اقدام می‌کنیم.

کاظمی در پایان خاطرنشان کرد: کشتار غیرمجاز در سپیدار، دشت دیلگون، مادوان و بلهزار یاسوج وجود دارد اما به صورت پر رنگ در تنگاری و دشت‌روم است که با برنامه‌ریزی صورت گرفته امیدواریم کشتارها تحت نظارت دام‌پزشکی صورت گیرد .
 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
0
0
اینها همگی نشان دهنده این واقعیت تلخ هستند که سازمان دامپزشکی فاقد پشتوانه قانونی و قضایی یک وزارت خانه مقتدر مثل وزارت بهداشت است
که به محض اینکه اعلام کند بهداشت و سلامت مردم در خطر است،
به سرعت دستگاه قضایی و نیروی انتظامی بسیج می شوند.
در حالی که برای وزارت خانه جهادکشاورزی
این موضوعات اهمیت چندانی نداشته است و حتی از شعار "دام سالم انسان سالم" هم استقبال نمی شود!
زیرا که نگرانند که یکی بیاید بگوید "برنج سالم" و آن وقت بحران ایجاد شود!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه