کد خبر: ۴۹۳۸۸
 
 

مقامات کانادایی روز گذشته (سه‌شنبه) در پی کشف دو قلاده ببر مرده در یک باغ وحش، مالک این باغ وحش را دستگیر کرده و با توقیف ۱۰۰ حیوان شامل چندین شیر، گورخر، کانگورو و خرس، این باغ وحش را تعطیل کردند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، نورمن تراهان، مالک باغ وحش "سن-ادوارد" در شهر "سن-ادوارد-دو-ماسکینونژه" واقع در حدود ۱۲۰ کیلومتری شمال شرق شهر "مونترآل" اکنون به اتهام خشونت و بی توجهی به حیوانات دستگیر شده است.

در صورتی که تراهان با این اتهامات محکوم شود، با پنج سال حبس و محرومیت مادام‌العمر نگهداری از حیوانات روبه‌رو خواهد شد.

انجمن محلی جلوگیری از خشونت عیله حیوانات  (SPCA) که اختیارات پلیس را در استان "کبک" کانادا دارد و یک تیم از دامپزشکان، مسوولیت فهرست‌بندی حیوانات این باغ وحش و بررسی وضعیت سلامت هر یک از آن‌ها را بر عهده گرفته‌اند.

با توجه به حجم و پیچیدگی این عملیات که با همکاری انجمن بین‌المللی شفقت  Humane Society که یک سازمان تخصصی برای عملیات‌های نجات بزرگ حیوانات است، اتمام آن احتمالا چندین هفته به طول خواهد انجامید.

به گفته مقامات این نخستین باری است که مالک یک باغ وحش در کانادا به خشونت علیه حیوانات متهم شده است.

قرار است حیوانات توقیف شده از این باغ وحش به دیگر مراکز مراقبتی و پناهگاه‌های مخصوص حیوانات در سایر نقاط آمریکای شمالی فرستاده شوند.

انجمن محلی جلوگیری از خشونت عیله حیوانات  (SPCA) در بیانیه‌ای اعلام کرده است که رسیدگی‌ها به این باغ وحش از ماه اوت سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز شده است که بازدیدکنندگان این باغ وحش اطلاعاتی درمورد بدرفتاری با حیوانات آن به این انجمن ارسال کرده بودند.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، ماموران حفاظت از حیوانات کانادا از آن زمان آغاز به ثبت "مشکلاتی قابل توجه" درمورد سلامت و وضعیت زندگی حیوانات باغ وحش "سن-ادوارد" کرده و ابتدا دو آلپاکا را در وضعیت‌های بسیار نامناسب و بقایای چهار حیوان دیگر از جمله دو ببر را در این باغ وحش کشف کرده بودند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه