کد خبر: ۴۹۴۲۷

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: دام‌های وارداتی به چابهار نباید ناقل بیماری از جمله ویروس کشنده تب کریمه کنگو باشند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «دکتر محمدمهدی گویا» در نشست کار گروه سلامت و امنیت غذایی سیستان و بلوچستان در چابهار گفت: سازمان دامپزشکی باید با قرنطینه دام‌های وارداتی از ورود بیماری‌های مشترک انسان و دام جلوگیری کند.

وی افزود: سگ‌های ولگرد نیز تهدیدی جدی محسوب می‌شوند که نیاز است دستگاه‌های مختلف با همکاری یکدیگر نسبت به کاهش جمعیت این سگ‌ها اقدام کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر هم در این جلسه گفت: با توجه به پراکنده بودن جمعیت شهرستان چابهار در نقاط شهری و روستایی، استقرار کانکس‌های تشخیص مالاریا در این شهرستان برای کاهش شمار مبتلایان ضروری است.

«دکتر محمد مهران امینی فرد» افزود: این شهرستان موقعیت ویژه‌ای دارد و نیاز به بسترسازی مناسب برای رشد و توسعه از جمله توسعه هر چه سریع‌تر امکانات بهداشتی و درمانی دارد.

«بامریم فرماندار چابهار نیز با اشاره به اینکه چابهار ۴۸۸ روستا دارد و تنها نقطه‌ای از کشور است که تمام روستا‌های آن با تانکر آبرسانی سیار می‌شود، گفت: وزارت بهداشت باید به تعهدات خود برای ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی که بیش از ۶ ماه از کلنگ زنی آن می‌گذرد، عمل کند.

«اکبری زاده» معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل نیز اظهار داشت: پیگیری‌های زیادی برای از بین بردن و کاهش سگ‌های ولگرد منطقه سیستان انجام شده، ولی موفقیت آمیز نبوده است و هر روز آمار سگ‌های ولگرد بیشتر می‌شود.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه