کد خبر: ۴۹۴۳۰
تعداد نظرات: ۱۹ نظر
پیشنهاد رئیس سازمان دامپزشکی کشور:
«دکتر علیرضا رفیعی‌پور» از شرکت دانش بنیان تولید واکسن‌های دامپزشکی پسوک و خط تولید انواع محصولات و واکسن‌های استراتژیک این کارخانه بازدید کرد ...

حکیم مهر: رییس سازمان دامپزشکی کشور و مدیر کل دارو و درمان آن سازمان از شرکت دانش بنیان تولید واکسن‌های دامپزشکی پسوک و خط تولید انواع محصولات و واکسن‌های استراتژیک این کارخانه بازدید کرد.

به گزارش به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان البرز، «دکتر علیرضا رفیعی‌پور» رییس این سازمان به اتفاق «دکتر اشکان زرگر» مدیرکل جدید دفتر دارو و درمان سازمان دامپزشکی کشور در بازدید از شرکت دانش‌بنیان پسوک در استان البرز گفت: بازدیدهایی که از مراکز تولیدی تحت نظارت دامپزشکی انجام می‌شود، باید با نگاه مثبت و در جهت رونق تولید صورت پذیرد؛ چرا که در شرایط کنونی کشور و وضع تحریم‌های ظالمانه دشمنان، کشور عزیزمان بیش از هر زمان دیگری به دانش و فناوری داخلی نیاز دارد.

وی با بیان اینکه حیات تولیدات دام و طیور کشور وابسته به واکسن است و شرکت واکسن‌سازی پسوک با توجه به تکنولوژی‌های نوین و دانش بنیان بودن و با استفاده از اساتید بزرگ تولید واکسن‌های دامپزشکی در کشور می‌تواند رفع نیاز کشور به واردات اقلام مورد نیاز را مرتفع سازد.

وی ابراز امیدواری کرد که با همت تولید‌کنندگان داخلی، نیاز کشور به واردات دارو و واکسن های دامپزشکی روز به روز کمتر شود و ادامه‌ داد: سازمان دامپزشکی کشور تمام تلاش خود را در جهت تسهیل تولید و رفع موانع ثبت دارو و صدور پروانه تولید دارو بکار خواهد گرفت.

پیشنهاد اعطای بورس‌های تحصیلی به نخبگان دامپزشکی

رییس سازمان دامپزشکی کشور پیشنهاد کرد: نخبگان دامپزشکی در کشور با همکاری دستگاهها و سازمان‌های ذی‌ربط شناسایی شوند و شرکت‌های تولیدکننده دارو و واکسن دامپزشکی با استفاده از بورس‌های تحصیلی افراد را برای توسعه و گسترش دانش تربیت نمایند.

رفیعی پور در بازدید از شرکت واکسن سازی پسوک در استان البرز بر اهمیت تولید انبوه واکسن PPR (طاعون نشخوارکنندگان کوچک) نیز تاکید کرد.

وی با اشاره به نشست منطقه ای سازمان جهانی بهداشت دام (OIE) در زمینه ریشه کنی بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک، بر تعهد ایران به تامین واکسن های مورد نیاز  همسایگان بخصوص کشورهای افغاستان، پاکستان و تاجیکستان علاوه بر پوشش داخلی تاکید و در خصوص اهمیت تولید این واکسن به صورت انبوه مواردی بیان نمود.

استان البرز، بزرگ‌ترین تولید کننده واکسن‌های دام و طیور در کشور

«دکتر اشکان زرگر» مدیرکل جدید دفتر دارو و درمان سازمان دامپزشکی کشور نیز در جریان بازدید از کارخانه تولید واکسنهای دامپزشکی شرکت پسوک گفت: با توجه به اینکه اینجانب شخصاً در توسعه 3 نوع واکسن با وزارت جهاد کشاورزی همکاری داشته‌ام، با تمام وجود مشکلات تولید واکسن را درک میکنم و در رفع موانع تولیدکنندگان حوزه تولید واکسن، تمام تلاش خود را بکار خواهم گرفت و در عین حال همکارانم در دفتر دارو و درمان سازمان و ادارات کل، نظارت‌های دقیق‌تری بر محصول نهایی خواهند داشت.

زرگر افزود: اگر مشکلات جزیی و قابل اغماض در فرآیند تولید واکسن به‌وجود بیاید، تولید واکسنهای دامپزشکی در کشور نباید متوقف شود و در مهلتی که به تولیدکننده داده می‌شود روند رفع نواقص با نظارتهای دامپزشکی صورت خواهد پذیرفت.

وی با بیان اینکه برخی شرکتها با وجود دریافت ارز، با توجه به تحریمها نتوانستند ادجوانت به کشور وارد کنند بر اهمیت‌ تولید این‌ ماده اولیه تولید واکسن در کشور تاکید کرد.

در  حاشیه این بازدید، «دکتر توکلی» مدیرکل دامپزشکی استان البرز نیز با خیر مقدم  به دکتر رفیعی پور رییس سازمان و دکتر زرگر مدیرکل دفتر دارو و درمان این سازمان گفت: استان البرز دارای ظرفیتها و پتانسیلهای بسیار در زمینه تولید دارو و واکسن های دامپزشکی در کشور است و  استان  شاخص در زمینه تولید این محصولات است.

توکلی افزود: مایه افتخار کشور و استان البرز است که منویات مقام معظم رهبری در خصوص رونق تولید در این کارخانه تجلی پیدا کرده است.

«مهندس زندیه»، مدیرعامل شرکت دانش بنیان پسوک در ادامه افزود: واکسن طاعون نشخوارکنندگان کوچک از 2 سال قبل در مرحله تولید آزمایشگاهی قرار دارد و در حال پیگیری  تکمیل و اجرای این پروژه در جهت تولید واکسن هستیم.

وی افزود: راه تولید برای ما باز است، توان تولید این واکسن را در تولید انبوه داریم و نیاز داخلی کشور منوط به تایید نهایی و اعلام توسط سازمان دامپزشکی است.

«دکتر هوشمند راد»، مدیر تولید واکسن سازی پسوک گفت: شرکت پسوک با دارا بودن دانش فنی و نیروی انسانی مجرب، آمادگی خود را در صورت مساعدت ها و اعطای اعتبارات لازم از سوی مسولین محترم  جهت تولید واکسن‌های زنده اعلام می نماید، همانگونه که در آینده نزدیک، با توجه به توان فنی اقدام به تولید واکسن طاعون نشخوارکنندگان کوچک، واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان همچنین تولید انبوه ادجوانت روغنی که از مواد مهم و اولیه تولید واکسن می‌نماید که این امر کمک شایانی به جلوگیری از خروج ارز و رفع نیاز کشور خواهد کرد.

مدیر تولید شرکت واکسن سازی پسوک نیز با تشریح اهمیت تولید ادجوانت گفت: در بحث طراحی و تولید یک واکسن مناسب علاوه بر دقت در انتخاب نوع و کمیت آنتی ژن مورد نیاز جهت ایجاد پاسخ ایمنی کافی، به منظور افزایش کارایی واکسن، باید در انتخاب ماده یاور نیز حساسیت لازم مبذول نمود

هوشمند راد، راه مصرف واکسن، زمان مصرف، حجم دز واکسن، فورمولاسیون، ساختار آنتی ژن، نوع میزبان، تنوع بین گونه ای و وضعیت سیستم ایمنی جاندار هدف، از عوامل مهم در انتخاب یک ادجوانت مناسب برشمرد.

ادجوانت ها، تركيبات شيميايي يا بيولوژيك هستند كه باعث تحريك غيراختصاصي سيستم ايمني، عليه آنتي ژني يا آنتي ژنهايي مي شوند كه به همراه آنها تزريق شده اند. كاهش اثرات مضر مربوط به واكسن و تحريك انواع خاصي از ايمني، منجر به توسعه ادجوانت هاي گسترده و نوین شده است.

 

انتشار یافته: ۱۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۷
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
0
3
اولا این کار چه مشکلی از تولید کننده را حل خواهد کرد؟
ثانیا بورس تحصیلی داخل یا خارج؟ در خارج چون نوعا واکسن سازی خصوصی است از آموزش تکنولوژی استقبال نمی کنند و در داخل هم متاسفانه جهت علم در واکسن سازی از موسسه رازی به سمت دانشگاه است نه دانشگاه به موسسه.
ثالثا این همه متخصص و نخبه واکسن سازی در موسسه رازی و انستیتو پاستور هرز میرود و به عبارتی آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردبم یار در خانه و ما گرد جهان می چرخیم
دکتر
|
United States
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
1
4
بنده به عنوان یک کارمند سازمان دامپزشکی بارها مقالات علمی isi چاپ کردم ، کتاب تالیف کردم متاسفانه سازمان دامپزشکی هیچ ارزشی قائل نشده و حتی یک برگ کاغذ تقدیر نامه و تشکر نکرده ، جناب دکتر شما نخبه کشی نکنید حمایت هم نخواستیم
ناشناس
|
France
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
0
6
متاسفانه سازمان دامپزشکی هیچگونه توجهی به وضعیت پرسنل در استانها نداشته و هیچ ارزشی نیز برای پرسنل قائل نیست و متاسفانه هیچگونه ارزش و احترامی نیز در استانها به پرسنل داده نمیشود
دامپزشک
|
Germany
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
0
6
آقای دکتر رفیعی پور ما که تا شاغل بودیم در سازمان کسی قدر و منزلت ما را نشناخت ؟ و الان هم که بازنشسته شدیم توسط شخص جنابعالی و سایر دوستان با وجود آنکه نخبه هستیم کلا فراموش گردیده ایم و از تخصص و دانش ما کسی استفاده نمی کند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
1
5
سازمان دامپزشکی . مدیران فعلی جز نخبه کشی و کنارگذاشتن افراد فعال کاری دیگری انجام نمی دهند. اعطای بورس پیشگش ........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
0
3
بهتره اول
نخبه را تعریف کنید تا بدونیم که به چه کسی نخبه می گویید
..............................
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
البته از نظر من:
نخبه = آشنا ها
نخبه = پارتی دارها
نخبه = بی سوادهایی که خوب آمار سازی بلد هستند
حالا نظر شما چی باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
0
5
نخبگان دامپزشکی که همه به حاشیه رفته اند و ماشینهای امضا جایگزین شده اند.
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
0
3
افسوس که دیر شده خیلیا رفتند
واقعا چه انسان‌های ارزشمندی رفتند
و دارند به کشور بیگانه خدمت می کنند
مگه کسی هم مانده می خواین شناسای شون کنید همینی هم که مونده را فراری بدین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
0
4
دکتر رفیعی پور عزیز
من دو مقاله ام برای سخرانی قبول شد. دستور دادند که با مرخصی به کنگره بروم. اما همکاران اداری من ، با ماموریت برای سیاحت در کنگره آمدند.
شعارها را تعطیل کنید و اول از خودتان شروع کنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
فعلا در استانها فقط سیاسی کاری کاربرد دارد نه علم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
0
3
اول تعهد دادایم (تعهد ایران به تامین واکسن های مورد نیاز همسایگان بخصوص کشورهای افغاستان، پاکستان و تاجیکستان) و حالا دنبال تولید کننده می گردید و حالا توصیه بورس و ایجاد خط تولید تازه هستید؟؟؟؟؟؟

من رفتم درخت گردو بکارم ، چون زودتر نتیجه میده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
واکسن سازی را خیلی ساده فرض کرده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
0
6
جناب آقای رفیعی پور. با سلام. در چند استانی که بنده حضور ذهن دارم مدیران کل انتصابی جنابعالی در حال کنار گذاشتن کامل نخبگان دامپزشکی و سپردن امور فنی و علمی به افراد درجه دو و سه به خاطر مسائل سیاسی هستند. اگر باور ندارید فرد موثقی را به استانها بفرستید تا درستی این ادعا به جنابعالی ثابت شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
در استان ما ، مدیر کل صراحتا در سخرانی های خود می گوید ، اداره باید تک قطبی باشد.
دامپزشکی که تشکیلات سیاسی امنیتی نیست.
سیاسی سالاری به اوج خود رسیده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
0
2
با تفکری که که در وزارت جهاد مبنی بر واردات کلیه نهاده دامی حاکماست و با وجود دلالان خبره و کار آمدی که وجود دارد اینگونه صحبتها بیشتر به ........... شبیه میماند.بهترین واکسن ساز های ایرانی در کشور های مختلف پراکنده اند و در کنگره ها که آنها را ملاقات میکنیم چه خاطره های تلخی را از زمان بودنشان در انستیتو رازی بعد از انقلاب تعریف میکنند.من بعنوان یک دامپزشک پیش بینی میکنم که در آینده ای بسیار نزدیک بخش تولید انستیتو رازی به کلی تعطیل میشود و کلیه واکسن ها وارد میگردد. کلیه خوزستان را LSD فرا گرفته و علیرغم توانایی انستیتو رازی در تولیدواکسن آبله زمزمه واردات آن از خارج بگوش میرسد.زمانی بیماریها میتواند در یک مملکت کنترول شود که سازمانی علمی عهده دار امور شود و قدر عالمان آن رشته دانسته شود.سازمان دامپزشکی نه تنها علمی نمیباشد و همه روزه مملکت با یک بیماری روبروست و فقطا سازمان از دور به آن نگاه میکند بلکه با تبعیضاتی که ایجاد نموده موجب دلسردی کلیه افراد کاردان را نموده است و مسئولین آن بدانند که به این گونه صحبت ها هیچ اعتمادی نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
0
4
حدود 20سال سابقه کاری دارم در تمازمینه ها کار کردم از نظارت وکار درمانگاهی وبررسی بیماری و دارویی وکشتارگاه ولی متاسفانه با وجود این رزومه سابقه کاری یه فردی که در هیچ زمینه ای تخصص نداره را به بنده ترجیح دادند مدیر اداره شهرستان بشه حالا شما میخوای این کشور پیشرفت کنه ...................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
0
3
چیزی که الان کاملا مشهود و نمایان هست نخبه یعنی اشنا بودن و ارتباط داشتن،در غیر این صورت در سازمان و استانها هیچگونه جایگاهی نداری
همکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
0
1
جناب دکتر رفیعی پور
یکی از نخبگانی که با دست مبارک جنابعالی حکم مدیر کلی گرفت وحضرتعالی از این انتصاب به عنوان اتفاق خوب سال ۹۷ یاد کردید آنقدر اطلاعات علمی دارد که قبل از آنکه مدیر کل شود نمونه ای را به آزمایشگاه برده بود و به کارشناس دستور داده بود که از این نمونه کشت میکربی تهیه کن و تا ظهر جواب آنرا بده.ودر اظهار نظر دیگری گفته بود عامل توکسوپلاسموز ویروس است.این است جمع نخبگانی که شما منصوب میکنید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه