کد خبر: ۴۹۸۰۴

مدیرکل دامپزشکی استان یزد گفت: در استان یزد بالغ بر ۵۳ هزار تن گوشت سفید تولید می‌شود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «دکتر علی‌اکبر حدادزاده» مدیرکل دامپزشکی استان یزد در حاشیه مراسم تکریم و معارفه رئیس دامپزشکی بافق از جایگاه نخست استان در تولید صنعتی بلدرچین در کشور خبر داد و افزود: استان یزد دارای ۳ کشتارگاه وابسته به واحد و یک کشتارگاه مستقل پرورش بلدرچین است که پرورش ظرفیت این گونه در استان به ۴میلیون قطعه در هر دوره می‌رسد.

وی کشتارگاه طیور در سطح استان که دارای ۳خط بلدرچین، بوقلمون و مرغ است را در کشور منحصر بفرد بیان کرد و ادامه داد: در استان نزدیک به ۹کشتارگاه دام صنعتی و سنتی و ۴کشتارگاه طیور وجود دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان یزد همچنین با اشاره به اینکه سرانه مصرف گوشت قرمز در استان حدود ۱۲کیلوگرم و سرانه مصرف گوشت مرغ حدود ۲۳ کیلوگرم است خاطر نشان کرد: جایگاه نخست در زمینه میزان تولید مصرف سرانه گوشت سفید در کشور از آن یزد است.

حدادزاده افزود: در استان مصرف گوشت طیور سفید ۲۳هزار تن است، اما علیرغم مشکلاتی از جمله جغرافیایی، آب و هوایی و شرایط خاص، آنچه که تولید می‌شود بالغ بر ۵۳ هزار تن می‌باشد.

مدیرکل دامپزشکی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه زیرساخت‌های کشتارگاهی خوبی در سطح استان آماده شده و این استان در زمینه احداث کشتارگاه‌های مطلوب صنعتی در دام و طیور پیشرو بوده است گفت: سعی شده با پیشگیری و کنترل بیماری‌های واگیر دام که می‌تواند چالش جدی در زمینه تولید ایجاد کند، سالانه بالغ بر ۳۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین برای تب برفکی و کریمه کنگوواکسیناسیون شوند.

حداد زاده با اشاره به فوت یک نفر در استان به علت تب کریمه کنگو بیان کرد: مدارک نشان می‌دهد که منشا بیماری در استان نبوده است و هیچ دغدغه‌ای برای مردم استان وجود ندارد.

گفتنی است در این مراسم از زحمات ۲ ساله «احسان زارع» رئیس سابق دامپزشکی بافق تقدیر و «فرزانه سالاری» به عنوان سرپرست جدید این اداره منصوب شد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه