کد خبر: ۵۰۰۵۱
 

مدیر کل دامپزشکی استان خراسان جنوبی در دیدار با فرماندار درمیان مطرح کرد: تخصیص اعتبار لازم به دامپزشکی، قبل از وقوع بیماری حائز اهمیت است .

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان درمیان، «دکتر اصغرزاده» مدیر کل دامپزشکی استان به همراه حجت الاسلام و المسلمین حیدری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دامپزشکی استان با حضور در دفتر کار بشیری زاده فرماندار درمیان با وی دیدار و گفتگو نمود.

 در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین حیدری، دامپزشکی را نهادی مردمی و خدمتگزار عنوان نمود و خدمت برای مردم را از موهبت های پروردگار برشمرد.

وی رضایتمندی مردم از دامپزشکی را در عزیمت به شهرستان ها و روستاهای استان چشمگیر دانست و برای کارکنان خدوم دامپزشکی آرزوی موفقیت و سلامت نمود.

در ادامه این دیدار دکتر اصغرزاده مدیر کل دامپزشکی استان، مردم شهرستان درمیان را شریف و قابل احترام برشمرد و افزود: خدمت صادقانه دامپزشکی به مردم باعث ایجاد مهر و محبت نسبت به دامپزشکی شده است و مردم قدر این خدمت را می دانند.

وی با اشاره به گستردگی خدمات دامپزشکی به مردم تصریح کرد: 90 درصد اقدامات دامپزشکی خدماتی است که از جمله مهمترین آن میتوان به پیشگیری و مبارزه با بیماری های دامی از طریق واکسیناسیون رایگان دامها با صرف هزینه های زیاد اشاره کرد.

اصغرزاده در گوشه دیگری از صحبت های خود به نقش مهم دامپزشکی در مدیریت بحران اشاره کرد و افزود: دامپزشکی در صورت بروز بیماری در منطقه، بیماری را در نطفه از بین می برد چراکه بیماری ویروسی سریع الانتشاربوده و در صورت سهل انگاری در این خصوص عواقب آن جبران ناپذیر است.

مدیر کل دامپزشکی استان آمادگی مرزهای استان خراسان جنوبی را جهت پذیرش دام به کشور اعلام کرد و از اعمال نظارت های بهداشتی قرنطینه ای در مبادی ورودی خبر داد.

وی خدمت به روستاهای محروم با اولویت مرزی بودن را از برنامه های دامپزشکی برشمرد و گفت: آمادگی داریم تا با کمک جهاد کشاورزی در بحث بهسازی اماکن دامی اقدام به ضدعفونی و سم پاشی نماییم.

مدیر کل دامپزشکی استان در پایان سخنان خود به این شعار که برنامه ما پیش بینی است و پس از آن پیشگیری خاطر نشان کرد: تخصیص اعتبار لازم به دامپزشکی، قبل از وقوع بیماری حائز اهمیت است.

بشیری زاده فرماندار شهرستان درمیان دامپزشکی را از مشاغل سخت و زیان آور دانست و افزود: دامپزشکی در شرایط سخت کاری، بدی آب و هوا قرار گرفتن در معرض بیماری های دامی، ضربات فیزیکی از ناحیه حیوان و تصادفات جاده ای، درصدد رفع مشکلات دامداران است.

بشیری زاده با اشاره به اینکه نظارت های دامپزشکی دیده نمی شود بلکه در زمان بروز بحرانها دیده و در معرض نمایش قرار می گیرد.

 مقام عالی دولت در شهرستان درمیان با استقبال از ساخت آزمایشگاه تخصصی شرق کشور تصریح کرد: همه باید هم و غم خود را جهت تکمیل این پروژه مهم بکار گیرند چراکه برای رفع مشکل تمام استان در آینده موثر است.

وی عملکرد دامپزشکی درمیان را خوب و از رضایتمندی مردم در جلسات و مراجعات به روستاها خبر داد.

فرماندار شهرستان درمیان در پایان به اعتباات این شهرستان اشاره کرد و گفت: در تخصیص اعتبار لازم به دامپزشکی در حد توان در کنار دامپزشکی خواهم بود.

در ادامه این دیدار عارفی نیا رئیس شبکه دامپزشکی درمیان ضمن تشکر از حمایت های فرماندار شهرستان از دامپزشکی به ارائه گزارشی از اقدامات این شبکه در طرح بسیج شهدای کشاورز پرداخت و خاطر نشان کرد: در این طرح که با مشارکت چشمگیر دامپزشکی انجام پذیرفت  اقداماتی از قبیل واکسیناسیون دام ها، سم پاشی و ضدعفونی اماکن دامی معاینه، مشاوره و آموزش، بصورت رایگان در دو روستای فورخاص و ذکری با حضور حداکثری کارکنان دامپزشکی درمیان انجام گرفت.

عارفی نیا به مشکلات شهرستان در حوزه دام و طیور اشاره کرد و خواستار تخصیص اعتبار لازم به دامپزشکی در جهت رفع مشکلات بهره برداران حوزه دام و طیور شد.

وی از آغاز طرح واکسیناسیون تب برفکی دام سنگین در شهرستان خبر داد  و از مایه کوبی دام سبک شهرستان علیه بیماری تب مالت از ابتدای سال جاری اشاره کرد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه