کد خبر: ۵۰۰۶۷
تعداد نظرات: ۲ نظر

وزیر جهاد کشاورزی، با بیان اینکه قیمت دام زنده کاهش زیادی داشته است، گفت: مصرف گوشت سفید امسال نسبت به سال گذشته حدود ۵ تا ۶ درصد افزایش یافته است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خانه ملت، «محمود حجتی» در تشریح آخرین وضعیت بازار گوشت قرمز در کشور، گفت: براساس گزارشی که طی مراحل مختلفی توسط مرکز آمار ایران ارائه شده جمعیت دام کشور کم نشده و تولید گوشت کاهش پیدا نکرده است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه مسائل ارزی و مشکلات اقتصادی سبب جهش قیمتی گوشت قرمز شد، افزود: دولت به این موضوع ورود کرده و در حال حاضر واردات به شکل لازم انجام می شود و قیمت ها آرام آرام در طی 3 ماه اخیر رو به کاهش است، خصوصا قیمت دام زنده کاهش زیادی داشته که امیدوارم متعادل شود.

وی با تاکید بر اینکه مصرف گوشت سفید امسال نسبت به سال گذشته حدود 5 تا 6 درصد افزایش یافته است، ادامه داد: این در حالی بوده که جمعیت کشور نیز 1 درصد افزایش یافته است که این موضوع نشان می دهد سرانه مصرف گوشت سفید و آبزیان افزایش یافته است.

گوشت با ارز نیمایی وارد کشور می شود

این عضو کابینه دولت دوازدهم، با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز مقداری نامتعادل است ابراز امیدواری کرد که قیمت این محصول پروتئینی به تعادل برسد.

وزیر جهاد کشاورزی، با بیان اینکه تخصیص ارز 4 هزار و تومانی برای واردات گوشت قرمز از پایان سال 97 حذف شده و اکنون با ارز نیمایی وارد کشور می شود، تصریح کرد: براساس ابلاغیه رییس بانک مرکزی به گمرکات حتی کسانی که ارز 4 هزار و 200 تومانی گرفته برای واردات گوشت دریافت کرده بودند زمانی که گوشت آنها وارد بندر می شود باید قبل از ترخیص مابه التفاوت ارز 4 هزار و 200 تومانی تا نیمایی را پرداخت کنند تا کالای آنها ترخیص شود.

 

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
0
0
معنی متعادل شدن قیمت زنده و گوشت
قرمز ورشکست شدن دامداران ایرانی به علت عدم توان مالی اکثریت مردم برای خرید گوشت است.
به هر حال حتی با وجود واردات گسترده
گوشت از خارج، هنوز قیمت گوشت
در قصابی ها از 110 هزار تومان کمتر
نبست که مردم عموما نمی توانند بخرند و بناچار سراغ مرغ می روند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
0
0
اکثر خانواده ها نمی توانند حتی سالی 3 کیلوگرم گوشت قرمز 120 هزار تومانی
را هم خریداری کنند!
حال فرض کنیم که به گفته ایشان که جمعیت دامی کشور در این 40 سال نصف نشده و بسیاری از روستاها خالی از دام و دامداری نشده اند درست هم باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: