کد خبر: ۵۰۰۸۷
تعداد نظرات: ۶ نظر
 

حکیم مهر: نماینده رشت در مجلس و عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مورد اجرای بندی از قانون بودجه سال ۹۸ مبنی بر اختصاص ۱۴ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی گفت: مجلس این اختیار را به دولت داد که روش اجرایی این بند را مشخص کند اما دولت تا کنون که سه ماه از سال گذشته است این کار را انجام نداده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از عصرایران، «غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی» ادامه داد: دولت تجربه حداقل یکسال گذشته اش در این مورد را روی میز بگذارد و بررسی کند، ببیند از قبل این اقدامی که انجام داده است چقدر رانت و فساد بوجود آمده است. دادگاه‌هایی که برگزار می شود، وارادت برخی اجناس همانند گوشت نشان می دهد که دولت ناموفق بوده است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: لجاجت و یک دندگی دولت برای اصرار بر این قصه را نمی دانیم برای چیست؟ ما هم به دولت می گوییم کالای ارزان به دست مردم برسان اما نه از طریق ارز ۴۲۰۰ تومانی، ما نیز می گوییم یارانه بدهید اما نه در ابتدا بلکه در انتها یارانه پرداخت کنید، می گوییم کالا را نه در صف بلکه به صورت اعتباری به مردم پرداخت کنید.

جعفرزاده بیان کرد: دارم یقین پیدا می کنم که این مافیا و رانت خواران به بدنه دولت نفوذ پیدا کرده‌اند، اصرار دولت و برخی از وزارتخانه‌ها به اینکه این روش‌های فسادانگیز را استمرار ببخشند هیچ سناریویی به غیر از سناریو فساد را متبلور نمی کند.

نماینده مردم رشت در مجلس تصریح کرد: کسانی که دست شان در آخور فساد است فرآیند تصمیم سازی را مهیا می کند.

وی در مورد نظارت مجلس در اجرای این بند از قانون بودجه گفت: دولت دقت داشته باشد که سه تغییر دیگر در دولت یعنی اینکه دولت باید مجددا برای کابینه اش از مجلس رای اعتماد بگیرد، اینگونه رفتارهای دولت در اجرایی قوانین وزرا را به چالش با مجلس می اندازد، ما دیگر بیش‌تر از این نمی توانیم با وزیر جهاد کشاورزی تساهل و تسامح داشته باشیم.

جعفرزاده اضافه کرد: عدم اجرای قانون بودجه ۹۸ و استمرار این روند وارد کردن کالاهای اساسی و این شکل مفسده انگیز باعث می شود که مجلس وزرا مربوطه را استیضاح کند و قطعا آنها را می اندازد.

وی خاطر نشان کرد: از خود وزرا سوال شود که چند درصد کالای که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کردند با همین قیمت به دست مردم رسید؟ هرچه آنها بگویند ما قبول داریم.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: اگر یکی دوماه آینده این روند واردات کالا با ارز ۴۲۰۰ ادامه داشته باشد ما چاره ای جز استیضاح وزرا نداریم.

 

انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
0
3
دوستان وارد کننده نهاده و گوشت ارز مرجع ۴۲۰۰گرفته و۰۰۰۰۰۰۰۰ تازه صحبت از نفوذ می کنی برادر ، به قول معروف آش با جاش خورده شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
0
0
امکان نداره که بشه کاری کرد قطع به یقین تمامی که از این ارز ۴۲۰۰ منتفع میسوند در داخل وزارتخانه شریک دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
0
5
آن وقت انتظار دارید برای این وزارت خانه آلوده ای که کوس فساد و رسوایی اش زمین و زمان را پر کرده است، تحقق رسالت های والای دامپزشکی، بهداشت و سلامت مردم یا معضل پذیرش نجومی دانشجو اهمیت داشته باشد؟؟!

درد اصلی از گماشتگان چسبیده به میز و صندلی و تکرار کنندگان دروغ های چنین وزیر و وزارت خانه ای است که با آب و تاب از هوش و استعداد آقای حجتی می گویند و از انتقال عزتمندانه سازمان
مستقل دامپزشکی به زیر نظر شخص
وزیر بهداشت مطابق با اصل جهانی
بهداشت واحد (One Health) جلوگیری
می کنند.
شهروند ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
1
1
آقای نماینده عزیز سلام
تاکی می خواهید سر زیر برف کنید .............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
0
1
چرا کالای اساسی و رزق مردم که سه چهارم ارزش دارائی خود را از دست دادند و قشر کارگر و ضعیف و بیکار که هیچ دارائی ندارند باید گران باشد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
0
3
تعجب آور است که واقعا چرا جناب آقای دکتر رفیعی پور هر روزه از قرار داشتن دامپزشکی زیر نظر وزارت خانه ..........، .......... و بی کفایتی همچون جهادکشاورزی که باعث وابستگی 90 درصدی کشور به واردات ذرت و سویا، تخلیه روستاها از دامداران و تبدیل ایران به یک واردکننده بزرگ گوشت قرمز در جهان شده است، تعربف و تمجید ........... می کند؟؟!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه