کد خبر: ۵۰۲۱۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
 

 «نه جرات داریم بچه هایمان را برای بازی در کوچه بفرستیم و نه جرات داریم خودمان صبح‌های زود برای پیاده روی برویم» این فصل مشترک گلایه شماری از شهروندان کرمانی است. البته هر چه به سمت مناطق حاشیه شهر پیش رویم دامنه این نارضایتی‌ها افزایش می‌یابد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از گفتارنو، سگ‌های بلاصاحب به یک چالش جدی مدیریت شهری بدل شده‌اند. از سویی شماری از شهروندان به بی‌اعتنایی مدیران شهری به حضور سگ‌های بلاصاحبی که اغلب واکسینه هم نشده‌اند و باعث رعب و وحشت مخصوصا کودکان می‌شود معترض‌هستند و از سوی دیگر حامیان حقوق حیوانات دل‌نگران حقوق سگ های بلاصاحب شهر هستند. در این میان مدیران شهری باید بین حقوق شهروندان و مخصوصا حقوق بچه‌ها و حقوق حیوانات تصمیم درست و کارشناسی بگیرد. چه این‌که چندی پیش در سطح شهر کرمان شاهد حمله دست‌جمعی سگ‌ها به دو کودک در مناطق حاشیه‌ای شهر کرمان بودیم.

شهروندان کرمانی می‌گویند شب و روز ندارند. اغلب با جمعیتی از سگ‌های گرسنه مواجه هستیم که به زعم ما مترصد فرصت برای حمله اند.

نمی‌شود ما هم هزینه کنیم و هم پاسخگویی در این حوزه نباشد

شهردار کرمان در خصوص تعیین تکلیف سگ‌های ولگرد، به گفتارنو، می‌گوید: ما به انجمن حمایت از حیوانات پیشنهاد قرارداد دادیم که هنوز امضا نشده است. ظاهرا انجمن حیوانات بر سر یکسری مفاد قرارداد اختلاف نظر دارد.

«سید مهران عالم زاده» البته این را هم اضافه می‌کند: من از جزئیات خبر ندارم اما احتمالا این اختلافات مربوط به تعهدات طرفین است اینکه چه تعهداتی را از انجمن خواسته اند.

وی در ادامه می‌افزاید: قطعا حقوق شهروندان هم برای ما مهم است و حقوق کودکان نیز برای ما در اولویت است اما می خواهیم به گونه‌ای عمل کنیم که هم حقوق شهروندی دیده شود هم حقوق حیوانات نادیده گرفته نشود.

عالم‌زاده خاطرنشان می‌کند: مجموعه بخشنامه‌هایی که وزارت کشور دارد در جهتی است که شهرداری بتواند در خصوص سگ‌های ولگرد اقدامات دیگری را انجام دهد اما یک بخش دیگری از جامعه دغدغه حیوانات را دارند و ما باید به آنها توجه کنیم.

شهرداری ناظر بر کار انجمن حمایت از حیوانات خواهد بود

شهردار اذعان دارد: اگر اختلافات با انجمن حمایت از حیوانات رفع شود این انجمن متولی، پاسخگو و مسئول رسیدگی به سگ‌های ولگرد خواهد شد.

عالم زاده با بیان اینکه ما حاضریم هزینه بدهیم، می‌گوید: ما پاسخگویی می‌خواهیم نمی‌شود ما هم هزینه کنیم و هم پاسخگویی در این حوزه نباشد.

عالم زاده تصریح می‌کند: شهرداری قطعا ناظر بر کار آنها خواهد بود اما مجری این کار انجمن حمایت از حیوانات خواهد بود.

انجمن ماهیانه 50 میلیون تومان پول مطالبه کرده است

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرمان نیز در گفت‌و‌گو با گفتارنو، اذعان می‌دارد: ما در حال رایزنی با بخش خصوصی هستیم که همان انجمن حمایت از حیوانات است.

«علی خدادادی» تصریح می‌کند: قرار شده است انجمن حمایت از حیوانات صفر تا صد کارهای مربوط به سگ‌های ولگرد را انجام دهد، یعنی جمع آوری، نگهداری و تغذیه سگ‌ها با انجمن خواهد بود و شهرداری نیز ماهیانه یک مبلغی را به آنها بپردازد.

خدادادی با اعلام اینکه با انجمن در همه مفاد قرارداد به تفاهم رسیده‌ایم و فقط بر سر مبلغ هنوز به تفاهم نرسیده‌ایم، می‌گوید: انجمن حمایت از حیوانات مبلغ قرارداد را خیلی بالا اعلام کرده است و ماهیانه 50 میلیون تومان پول درخواست کرده است.

وی اضافه می‌کند: به دلیل تعطیلات تابستانی این موضوع به تعویق افتاد اما با شروع کار شورا در جلسه کمیسیون خدمات شهری که شنبه برگزار می‌شود رسیدگی به وضعیت سگ‌های ولگرد در اولویت خواهد بود و حتما تعیین تکلیف خواهند شد.
 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۳
0
2
انجمن حمایت از حیوانات !! آیا رسما" ثبت شده است !!؟؟ آیا اساسا" صلاحیت قبول چنین مسئولیتی را دارد !!؟؟ حتی انجمن حمایت از حیوانات معروف و موجود در تهران با آن ریاست معروف خودش به ثبت رسمی نرسیده !!
این امر رسیدگی و سامان دهی سگهای ولگرد یک کار پیش پا افتاده و ساده نمیست و نیاز به تخصصهای مختلف و امکانات ویژه دارد و از عهده چند نفر حامی نمای پر مدعا بر نمی آید .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه