کد خبر: ۵۰۲۴۹

سرپرست مدیریت تحقیق، توسعه و فناوری موسسه رازی گفت: سالیانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ پروژه تحقیقاتی در حوزه‌های مختلف رشته دامپزشکی به اجرا و بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «دکتر محمد حسین فلاح مهر آبادی» سرپرست مدیریت تحقیق، توسعه و فناوری موسسه فناوری واکسن و سرم سازی رازی اظهار کرد: همان طور که می‌دانید مهم‌ترین وظیفه موسسه رازی بعد از تولید واکسن و فرآورده‌های بیولوژیک انسانی، تحقیقات در حوزه دامپزشکی است.

سرپرست مدیریت تحقیق، توسعه و فناوری موسسه رازی گفت: موسسه رازی با بیش از
۱۲۰ عضوهیئت علمی و ۲۵۰ محقق سهم بزرگی ازتحقیقات دامپزشکی کشور در اختیار دارد، در حال حاضر بیش از ۳۰۰ پروژه در حوزه پژوهشی و آموزشی و در موسسه رازی در حال انجام است.

فلاح مهر آبادی ادامه داد: سایر مراکز آموزشی کشور مثل دانشگاه‌ها نقش آموزش در حوزه دامپزشکی را برعهده دارند و به جرأت می‌توان گفت که موسسه فناوری واکسن و سرم سازی رازی مهمترین مرکزی است که تحقیقات دامپزشکی را برعهده دارد. 

وی بیان کرد: این موسسه با کمک محققان و امکاناتی که در اختیار دارد سالیانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ پروژه تحقیقاتی در حوزه‌های مختلف رشته دامپزشکی را به مرحله بهره‌برداری  و اجرا می‌رساند.

کنترل آنفلوانزای حاد پرندگان با واکسن‌های تولید شده در موسسه رازی

سرپرست مدیریت تحقیق، توسعه و فناوری موسسه رازی با اشاره به اینکه بیماری‌های مختلفی در حوزه دامپزشکی وجود دارد گفت: بیماری‌هایی مثل نیوکاسل، آنفلوانزای حاد پرندگان، برونشیت عفونی و گامبورو مهمترین بیماری‌های ویروسی هستند که موسسه رازی برای مقابله با آن‌ها تلاش می‌کند، همچنین بیماری‌هایی مثل تب برفکی، طاعون نشخوار کنندگان کوچک، شاربن، سالمونلا و مواردی از این قبیل از جمله اختلالاتی هستند که موسسه رازی برای کنترل آن‌ها فعالیت دارد. 

فلاح مهر آبادی درباره فعالیت‌های این موسسه در حوزه واکسن‌های انسانی گفت: موسسه رازی یکی از مهم‌ترین موسسات در تولید فرآورده‌های بیولوژیک انسانی مثل واکسن و سرم‌های درمانی است، این موسسه یکی از اصلی‌ترین مراکز تولید و تهیه واکسن‌های انسانی در کشور است و تاثیر زیادی بر نظام سلامت دارد.

وی با تاکید بر اینکه این موسسه همواره در تلاش بوده است تا کیفیت محصولات خود را چه در فرآورده‌های انسانی و چه در فرآورده‌های دامی افزایش دهد، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کشوری موسسه رازی تولید سرم‌های ضد مار گزیدگی است که هر ساله جان تعداد زیادی از هموطنانمان را نجات می‌دهد.

سرپرست مدیریت تحقیق، توسعه و فناوری موسسه رازی یادآوری کرد: انجام تحقیقات در تمام فرآورده‌های ذکر شده به طور مداوم انجام می‌شود تا بتوانیم اثر بخشی و کیفیت محصولات تولید شده را به حداکثر مقدار ممکن برسانیم.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه