کد خبر: ۵۰۲۵۱
تعداد نظرات: ۷ نظر

همزمان با روز جهاني بيماري هاي مشترك بين انسان و حيوان، بيمارستان مجهز دامپزشكي در ساري با حضور عضو محترم هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي و مسئولين استاني افتتاح گرديد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی نظام دامپزشکی استان مازندران، در اين مراسم رييس نظام دامپزشكي استان، اين روز را بهانه اي براي يادآوري دغدغه ها و مشكلات پيش روي جامعه در كنترل بيماري هاي مشترك دانست و يادآور شد: ٨٠ درصد عامل هاي بيوتروريسم، ٧٥درصد عوامل بيماريزا در إنسان و بيش از ٢٠٠ بيماري در انسانها، داراي منشأ مشترك هستند و در اين بين دامپزشكان در صف اول مقابله با آن با كمترين چشم داشتي در حال خدمت به كشور مي باشند.

«دكتر گلپايگاني» از ضرورت توجه مسئولين و قانون گذاران به مقوله پيشگيري از بروز بيماريهاي مشترك بالاخص افزايش سهم دامپزشكي در بودجه سلامت گفت و خواستار اين شد تا با توجه به شرايط خدمت دامپزشكان و نيز شرايط بيمه اي آنان، دامپزشكي در رده مشاغل سخت محسوب گردد.

بازنگری در ظرفيت پذيرش دانشجو در رشته دامپزشكي نيز از موضوعاتي بود كه به آن پرداخت.

در ادامه مراسم «دكتر يوسف نژاد» عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي با تبريك ميلاد حضرت معصومه (س)، شروع بكار اين بيمارستان در مركز استان را يك ضرورت و حضور بانوان دامپزشك در اين مجموعه را مايه افتخار دانست و بر لزوم سرمايه گذاري بخش خصوصي در حوزه سلامت و كاهش تصدي گري دولت در أمور قابل واگذاري تاكيد كرد.
 
وي تورم نيروي انساني در ادارات و عدم رضايت از خدمات ارايه شده و نيز عدم بهره وري نيروها را از مشكلات ادارات دانست و از رييس نظام دامپزشكي خواست تا أموری كه در حال حاضر توسط دولت در حال انجام است و قابل واگذاري به بخش خصوصي است را أحصا و به نمايندگان مردم در مجلس اعلام نمايد تا مجلس و دولت نسبت به شناسايي و إيجاد زمينه هاي شغلي مرتبط با رشته تحصيلي اقدام نمايند.
دكتر يوسف نژاد امنيت غذايي از مزرعه تا سفره را تكليف حاكميت دانست و از بخش خصوصي به عنوان بازوان دولت در كاهش تصدي گري و افزايش شاخص هاي سلامت نام برد  و گفت ايجاد نظام هاي دامپزشكي و مهندسي كشاورزي در همين راستا بوده است.
 
اين بيمارستان مجهز با اعتباري نزديك به ٢٠ ميليارد ريال تجهيز شده و داراي امكانات جراحي، اندوسكوپي، سونوگرافي، راديولوژی، آزمايشگاه و داروخانه مي‌باشد.
 

 

 
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
0
3
باز هم دست ايشان درد نكنه ، يك حركتي كردند . سازمان دامپزشكي كه كلا در خواب هست.
بهار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
2
1
خوب نام بیمارستان چیه؟
ظاهرا با این گزارش ها برخی دنبال معرفی خودشونن!!!
بهرحال موسم انتخابات نزدیکه و آقای یوسف نژاد که آب و هوای مجلس خیلی بهش می سازه دنبال دیده شدن.
نماینده هایی مثل ایشون که فقط وعده توخالی میدن و با انواع لطایف و حیل رای می گیرن ولی برای مردم گامی بر نمی دارن!!
این نماینده ها بدهکاران بزرگ ملتن!!!!
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
در گزارشهای خبری و و برای اینکه تبلیغ نشه اسم بیمارستان را نمیگن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
1
1
آیا این نماینده محترم و عضو هیئت مدیره مجلس متوجه بوده اند که در حال شرکت در افتتاحیه یک بیمارستان دامپزشکی دام کوچک در مرکز استان هستند !!؟؟ و آیا میدانند از مراجعین اصلی این بیمارستان ،همان سگهای خانگی هستند که الان با چراغ سبز همین مجلس محترم و بدون وجود قانون مشخص ،توسط نیرو انتظامی و قوه قضایی مورد تعقیب و بازداشت و جدایی از صاحبانشان و خانواده شان قرار میگیرند !!؟؟ و حتی صاحبانشان نیز بازداشت میشوند !!؟؟ این همه تناقض در این کشور چگونه توجیه پذیر است !!؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
0
3
مدیر کل محترم دامپزشکی مازندران درمراسم دیده نمیشوند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
راست میگی کجاست؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
0
0
به وضوح می شه دید نظام دامپزشکی فعال تر از سازمان دامپزشکی عمل میکند.سازمان دامپزشکی هر روز منفعل تر از دیروز.که ریشه در انتصابات سازمان دامپزشکی در بکارگیری نیروهای کم تجربه است که در عملکرد آن کاملا مشهود است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه