کد خبر: ۵۰۳۵۳
تعداد نظرات: ۴ نظر

رئیس سازمان دامپزشکی کشور از رشد ۲ برابری واردات گوشت در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: این افزایش واردات نشانه مبادلات پولی بهتر ما با کشورها نسبت به سال گذشته است.

 به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، «دکتر علیرضا رفیعی پور» رئیس سازمان دامپزشکی کشور در پاسخ به اینکه از ابتدای سال جاری چه میزان واردات گوشت انجام شده است،گفت: طی سه ماه گذشته 45 هزار تن واردات گوشت انجام شده که دو برابر میزان مشابه سال گذشته است.

رفیعی پور گفت: در سه ماه نخست سال گذشته ۲۷ هزار تن واردات گوشت انجام شده بود که امسال با برنامه ریزی مناسب و برای تامین نیاز داخل میزان گوشت بیشتری وارد کرده ایم.

واردات این گوشت ها آنطور که پیش‌تر یک مقام مسئول در وزارت جهاد به خبرنگار فارس اعلام کرده بود با ارز نیمایی صورت گرفته است.

وی در پاسخ به اینکه مسئولان تولید اعلام می کنند که تولید گوشت امسال افزایش یافته است پس چرا واردات بیشتر شده است، گفت: واردات با توجه به میزان انتقال ارزی که می‌توانند انجام دهند صورت می‌گیرد اگر امسال نسبت به سال گذشته واردات گوشت بیشتری داریم به این دلیل است که وارد کننده  های ما در زمینه انتقال ارز هیچ مشکلی نداشتند در حالی که شاید سال گذشته چنین مشکلی وجود داشته است.

مرتضی رضایی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی پیش از این خبرنگار فارس گفته بود تولید گوشت امسال ۴ تا ۵ درصد افزایش خواهد داشت. وی همچنین تصریح کرد که رشد ۵ درصدی تولید گوشت یک گام ما را به خودکفایی نزدیک می کند

به گزارش فارس حجم افزایش تولید گوشت با رقم 5درصدی که این مقام مسئول اعلام کرده با توجه به تولید ۸۵۰ هزار تومانی گوشت در داخل کشور، معادل ۴۵ هزار تن خواهد بود که اگر این افزایش به ۱۲۰ هزار تومان برسد می توانیم خودکفا بودن خود را در تولید گوشت اعلام کنیم.

 

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علاسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
0
2
چنانچه 850 هزار تن گوشت تولیدی داخل کشور بنا به ادعای جناب مهندس رضایی مبنا قرار داده شود 5% آن رقمی معاذل 5/42 هزار تن گوشت خواخد شد به عبارتی در پایان سال تولید گوشت قرمز رقمی قریب 900 هزارتن خواهد شد و چنانجه روند روبه افزایش واردات به نحوی گه اشاره شده حداقل 150هزار تن محاسبه شوذ در پایان سال مجموع گوشت قرمز قابل دسترسی حدود 1050000 تن خواهد بود که سرانه کشور رقمی با جمعیت 84 میلیون حدود 5/12 کیلو گرم خواهد بود .
سوال آیا این رقم می تواند از مصادیق و شواهد عینی و عملی در خصوص مصرف گوشت قرمز در خانوارها باشد ؟؟؟؟؟؟؟
حسین
|
Luxembourg
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
0
1
با افزایش میزان تولید و کاهش محسوس مصرف داخلی به دلیل فشار اقتصادی افزایش میزان واردات چه نتیجه ای جز نابودی تولید خواهد داشت؟
حسین ترابی
|
United States
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
0
1
خیلی جالبه که با این وضع اقتصادی مردم که بدون شک مصرف گوشت کاهش شدید پیدا کرده و خانواده هایی هستند که متاسفانه در ماه یکبار هم گوشت قرمز مصرف نمیکنند واردات نسبت به سال قبل ۲ برابر شده! دو حالت بیشتر نیست یا دام های ایران بسیار کمتر کشتار می شوند یا واردکنندگان ارز دولتی را گرفته با زدو بند آمار واردات را زیاد نشان داده و یا بعد از ورود به ایران دوباره صادر میشود و در کل ارز دولتی هاپولی شده و به حساب های خارج از کشورشان واریز میشود.اسلام پاینده باشد.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
0
0
پاسخ کاملا روشن است:

کاهش شدید قدرت خرید مردم ایران!

که اکثرا نمی توانند حتی گوشت 80 هزار تومانی را به اندازه کافی خریداری کنند.

و حهادکشاورزی محبور است برای سرپوش گذاشتن به واقعیات مقداری گوشت یارانه ای وارد کند که جز تضعیف بیشتر تولید داخلی سودی ندارد و مردم هم به دلیل این بازار گسترده شایعات گوشت های آلوده و حرام خارجی تمایل چتدانی به مصرف آنها ندارند و می بینیم که هیچ خبری از صف های طولانی مردم برای خریدن آنها نیست و پرنده هم پر نمی زند!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه