کد خبر: ۵۰۵۵۴


پخش یک ویدئو در شبکه های اجتماعی که نشان می داد دو گردشگر با پرتاب سنگ به خرس پاندا، این حیوان را آزار می دهند خشم عمومی را بر انگیخت. پانداها در چین بسیار محبوبند و این تصاویر مردم زیادی را شوکه کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از انتخاب، در تصاویری که در فضای مجازی پخش شده است، گردشگرانی را میبینیم که در حال آسیب رساندن به یک خرس پاندا هستند.

به نظر می رسد این دو گردشگر در تلاشند با پرتاب سنگ خرس را که خواب آلوده است بیدار کنند. این حرکت عجیب در چین بی سابقه است چرا که تقریبا همه می دانند خرس پاندا برای چینی ها تا چه حد عزیز و محبوب محسوب می شود و هیچ فردی به خود اجازه نمی دهد این حیوان نادر را آزار دهد.

این حادثه در یک باغ وحش در پکن پایتخت چین رخ داد و پاندای آسیب دیده نیز در  طول مدت زمان پرتاب سنگ حرکت چندانی نمی کند. خوشبختانه، سنگ ها آسیب شدید به خرس نزدند. تصاویر این ماجرا توسط یک شاهد عینی ثبت شده است و دو تن از حیوان آزاران نیز به سرعت دستگیر شدند.

شاهدان این حادثه به خبرگزاری پکن گفتند که قصد گردشگران از پرتاب سنگ بیدار کردن حیوان بوده و بهتر است باغ وحش تمهیداتی جدی تر برای حفاظت از حیوانات ایجاد کند.  باغ وحش پکن  اعلام کرده که حال این خرس پاندا که منگ دا نام دارد خوب است و آسیب سختی ندیده است.

مسئولان این باغ وحش اعلام کرده اند که برنامه هایی ویژه برای بازسازی محوطه این باغ وحش دارند و سعی می کنند بازدیدکنندگان را از انجام چنین رفتارهایی باز دارند. پانداها یکی از نمادهای ملی چین هستند و به دلیل حرکات آهسته و تنبلی مشهورند. درواقع پانداها یا در حال مصرف خوراکی هستند یا خوابند.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه