کد خبر: ۵۰۶۳۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
 

«خراسان» نوشت:

به تازگی ویدئویی کوتاه از اجرای استندآپ کمدی «علیرضا خمسه» در فضای مجازی منتشر شده که انتقاد کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخته است.

خمسه در این برنامه که با عنوان «خمسه شو» در کشور کانادا اجرا شده، می‌گوید: «این قدر هوا خوبه که روی خلق‌وخوی مردم هم تأثیر گذاشته. روز اولی که رسیده بودم، به جای تهران که همه عصبی‌ان و به هم فحش میدن، [این جا می‌گفتند] صبح بخیر، روز خوبی داشته باشید، سلام و... دقت کردم دیدم سگ‌هاشون هم همین جورن. وقتی رسیدم، رسما یه سگ به من گفت: هلو، گود مورنینگ!» و صدای سگ درمی‌آورد.

او بعد این طور ادامه می‌دهد که سگ‌های ایرانی پاچه می‌گیرند، کلاغ‌ها هم به جای آن که «قارقار» کنند، «قِرقِر» می‌کنند و بر سر مردم، خراب‌کاری می‌کنند.

کانادایی‌های نایس!

کاربران شبکه‌های اجتماعی در مخالفت با محتوای استندآپ علیرضا خمسه، از اواخر هفته قبل، صدها توئیت نوشتند و هزاران کامنت گذاشتند. پر واضح است، آن چیزی که کاربران را به خشم آورده، نه شوخی خمسه با سگ‌ها و کلاغ‌های تهران، بلکه قیاس او بین ایرانی‌ها و کانادایی‌هاست. در ماه‌های گذشته علاوه بر خبر زایمان نگار جواهریان در کانادا، ویدئویی از یکی از حامیان تحریم ایران که چند وقتی است از کشور متواری شده، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که از «مهربون بودن»، «انسان بودن» و «نایس بودن» مردم کانادا می‌گفت و تأکید داشت که ایرانی‌ها «حسود» و «بدخواه» هستند.

به نظر می‌رسد مجموع چند واقعه پی‌درپی، باعث شده کاربران نسبت به هر مقایسه‌ای با کانادایی‌ها واکنش‌های انتقادآمیز نشان دهند، به خصوص آن که این اتفاقات، غالباً با تحقیر ملت ایران همراه بوده است. واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی یکی از کاربران توئیتر در واکنش به استندآپ خمسه و عصبانی خواندن مردم ایران نوشت: «خوبه خمسه بدونه اگر مردم کانادا هم مثل مردم ایران هر روز هدف آماج ده‌ها عملیات روانی بودند، عصبی می‌شدند.»

کاربر دیگری نیز این گونه واکنش نشان داد: «یه مرض هست به اسم سندروم شاپرک که میری اونور، همه چی به نظرت نایس میاد. انگار نوع پیشرفته‌اش به جناب خمسه هم سرایت کرده که کلاغ و سگ اون جا هم براش نایس شدن!» شخصی دیگر به این شکل به خمسه کنایه زد: «حاضره برای تحقیر ملتش صدای سگ هم دربیاره!» لبه پیکان انتقاد بسیاری از کاربران، به مجموعه سلبریتی‌ها بود، مثل این توئیت: «سلبریتی موجودی است که تا زمانی که تو ایرانه، ملت بزرگ و مهربان و عزیز و شریف و دوست داشتنی ایران از دهنش نمی‌افته، ولی وقتی رفت خارج، شروع می‌کنه به تحقیر کردن!»
 
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شاهین
|
Romania
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
1
3
این ......... اگه استنداپ بلد بود توی خندوانه که رقیبش جواد رضویان بود و کلا هیچی اماده نکرده بود حذف نمیشد. یادتونه که با خر اومد تو استدیو.
هنر که نداشته باشی یا باید صدای خر و سگ دربیاری یا خودتو و ملتتو مسخره کنی تا دوزار بدن بهت.
از ماست که برماست. سلبریتی ..........
ناشناس
|
United States
|
۰۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
1
1
باید قبول کنیم
ایرانی های حسود و بد خواه هستند و نمی گذارند کسی درست کار می کند کارش را انجام دهد و از همه بدتر آدم های شایسته را از کشور فراری می دهند و از آنها بر علیه خود ایران ( برای مبارزه با نظام ) استفاده می کنند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: