کد خبر: ۵۰۶۸۶

مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: نگران بروز بیماری تب خونریزی‌دهنده کریمه کنگو هستیم.

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، «دکتر سیدحسین رضوانی» اظهار کرد: باتوجه به وضعیت هوا همچنان نگران بروز بیماری تب خونریزی‌دهنده کریمه کنگو هستیم که خوشبختانه گزارشی در این زمینه نداشتیم ولی تاکید بر مراقب و رعایت مسائل بهداشتی و قرنطینه‌ای است.

وی افزود: همچنین تزریق واکسن تب‌برفکی برای پیشگیری آغاز شده بود همچنان ادامه دارد.

مدیرکل دامپزشکی مازندران با اشاره به نگرانی در حوزه طیور، بیان کرد: سال گذشته شاهد موارد زیاد بیماری نیوکاسل در مازندران بودیم که توصیه ما به مرغداران این است واکسن برای پیشگیری از بیماری را تهیه کنند تا درگیر نشویم.

این مسؤول تصریح کرد: خوشبختانه درحال حاضر شرایط هوایی به‌گونه‌ای است که برای پرورش دام، طیور و آبزیان مطلوب است و نگرانی زیادی نداریم ولی باید خیلی مراقب باشیم چرا که با گرمای بیشتر برخی از بیماری‌ها شاید خود را نشان دهند.

رضوانی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین موضوع رعایت مسائل قرنطینه‌ای و بهداشتی است تا شاهد درگیری و یا مشکلی نباشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره اقدامات انجام شده در سیل اخیر مازندران، اظهار کرد: اقدامات دامپزشکی در مناطق سیل‌زده استان شامل دفن بهداشتی، آهک‌پاشی، ضدعفونی، سم‌پاشی، ویزیت رایگان دام و ارائه داروهای رایگان بوده است که از همان روزهای ابتدایی در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل دامپزشکی مازندران  با اعلام اینکه مشکلی در مناطق سیل‌زده استان نداشتیم، گفت: با اقدامات به‌موقع می‌توان گفت از بروز بیماری‌های انسانی پیشگیری کردیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه