کد خبر: ۵۰۷۱۷

مدیرکل دامپزشکی خوزستان بر لزوم راه‌اندازی خط 2 در کشتارگاه‌های طیور استان تاکید کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، «دکتر مصطفی کنارکوهی» با اشاره به ضرورت راه‌اندازی خط 2 کشتارگاه‌های طیور استان اظهار کرد: با توسعه خط 2 کشتارگاه‌های طیور کارها بدون دخالت کارگر انجام و امعاء و احشاء طیور در کشتارگاه‌ها به صورت اتوماتیک تخلیه می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر خارج کردن امعاء و احشاء طیور در کشتارگاه‌ها به صورت دستی انجام می‌شود، با راه‌اندازی این خط، خارج‌سازی اندرونه طیور با استفاده از دستگاه و با مکش‌های قوی انجام خواهد شد و در کنترل فساد لاشه مؤثر خواهد بود

مدیرکل دامپزشکی خوزستان بیان کرد: این خط ،تمام اتوماتیک بوده و بدون دخالت دست اقدام به تخلیه اندرونه و کلیه ضایعات محوطه شکمی مرغ می‌کند و به همین دلیل گوشت مرغ خط 2 کشتار، کیفیت بهداشتی بهتری نسبت به خطوط کشتار عادی دارد

کنارکوهی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه تمام اندرونه مرغ به صورت کامل از محوطه شکمی مرغ خارج می‌شود، به دلیل کاهش ضایعات برای مصرف‌کننده مقرون به صرفه‌تر است و برای تولید‌کننده نیز سرعت بالای کشتار یک مزیت مهم محسوب می‌شود.

وی با اشاره به مزیت کشتارگاه تمام مکانیزه، گفت: مزیت کشتارگاه تمام مکانیزه نسبت به دیگر کشتارگاه‌های طیور داشتن خط 2 کشتار است. راه‌اندازی خط 2 کشتار در هر کشتارگاهی نویدبخش صادرات گوشت مرغ و سایر طیور با رعایت استانداردهای بین‌المللی مورد نیاز، به خارج از کشور است.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان عنوان کرد: راه‌اندازی خط 2 با حمایت‌های سایر دستگاه‌ها در کشتارگاه‌های طیور خوزستان می‌تواند به امر صادرات، ارزآوری، رونق اقتصادی و از همه مهم‌تر اشتغال پایدار منجر شود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه