کد خبر: ۵۰۸۷۸
تعداد نظرات: ۸ نظر
صبح امروز در دادگاه انقلاب آغاز شد:
جانشین رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، رئیس اداره تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان تهران و بازرس اداره تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان تهران از متهمان این پرونده هستند ...
 

حکیم مهر: بنا بر اعلام نماینده دادستان مدیرعامل شرکت تعاونی مصرف بنیاد مستضعفان استان تهران دو حواله ۱۵ و ۳۵ تنی گوشت دولتی از سازمان جهاد کشاورزی دریافت و در بازار آزاد به فروش می‌رساند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، نخستین جلسه محاکمه شش تن از متهمان پرونده واردات گوشتهای برزیلی با ارز 4 هزار و 200 تومانی در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

رئیس دادگاه در ابتدای این جلسه، «حمیدرضا خلیلی» جانشین رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، «علیرضا جهیزی» کارمند و رئیس اداره تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، «علی رنجبر کرمانی» کارمند حراست و بازرس اداره تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، «مرتضی عسگری» مدیرعامل تعاونی مصرف بنیاد مستضعفان استان تهران، «علی سعیدی» مباشر توزیع تنظیم بازار شرکت مهام تدبیر آسیا و «حسین خلیلی» کارگزار تنظیم بازار را متهمان این پرونده عنوان کرد.

به گفته قاضی صلواتی اتهام متهمان این پرونده اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی در  توزیع 114 هزار کیلو گوشت تنظیم بازار است.

در ادامه جلسه حسینی نماینده دادستان تهران با اجازه قاضی صلواتی برای قرائت کیفرخواست در جایگاه قرار گرفت و گفت: این پرونده هفت متهم دارد که سه نفر از متهمان از کارمندان سازمان جهاد کشاورزی استان تهران هستند.

وی اضافه کرد: متهمان گوشت های وارداتی با ارز 4200 تومانی که به نرخ دولتی توزیع می‌شد را با حواله های صوری و سندسازی و تخصیص غیرقانونی سهمیه به جای توزیع با نرخ دولتی در بازار ازاد به فروش رساندند.

حسینی افزود: متهمان در سال 97، 114 هزار کیلو گوشت تنظیم بازار را خارج از چرخه توزیع به فروش رسانده و موجب تضییع حقوق بیت المال به مبلغ 75 میلیارد ریال شدند.

نماینده دادستان در ادامه اتهام متهمان ردیف اول تا ششم این پرونده را اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی از طریق تخصیص سهمیه برخلاف مقررات با حواله سوری به منظور فروش گوشت با نرخ دولتی در بازار آزاد عنوان کرد و گفت: اتهام علی رنجبر کرمانی متهم ردیف هفتم کارمند حراست اداره تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان تهران معاونت در اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی است.

وی توضیح داد: مرتضی عسگری که مدیرعامل شرکت تعاونی مصرف بنیاد مستضعفان استان تهران بوده از طریق ارتباط با حمیدرضا خلیلی و علیرضا جهیزی برای اخذ حواله کالاهای اساسی از جمله گوشت با پیشنهاد جهیزی دو فقره نامه ارائه می‌کند که یکی از نامه‌ها دریافت گوشت به میزان 15 تن و دیگری 35 تن بوده است.

حسینی اضافه کرد: از این گوشتها 15 تن توسط عسگری در بازار آزاد به فروش می‌رسد و حواله 35 تنی نیز توسط جهیزی و خلیلی پرداخت می‌شود.

نماینده دادستان همچنین افزود: طبق گزارشها 4 حواله گوشت تنظیم بازاری مجموعا به میزان 40 تن نیز به سازمان جهاد کشاورزی ارائه و دریافت شده که از این میزان 10 تن مربوط به تعاونی مصرف جهان چیت ساز کرج، 30 تن تعاونی خبازهای تهران و 10 تن کوره پزخانه های خاتون آباد است که حواله‌های مربوطه به درخواست خلیلی و علی سعیدی مدیرعامل شرکت مهام تدبیر آسیا صادر شده است.

وی گفت: از این میزان گوشت سعیدی حواله 35 تنی را دریافت و 42 میلیون تومان به عسگری پرداخت می‌کند و گوشتهای 4 هزار و 200 تومانی را در بازار آزاد به فروش می‌رساند.

حسینی ادامه داد: حمیدرضا خلیلی مدیر توسعه بازرگانی و جانشین رئیس سازمان جهاد کشاورزی در حوزه تنظیم بازار بوده که نسبت به تأسیس شرکت مهام تدبیر آسیا و سوءاستفاده از عنوان شغلی خود در این حوزه اقدام می کند. با توجه به اینکه خلیلی کارمند دولت بوده و براساس قوانین نمی‌توانسته در حوزه فعالیت دولتی خود، فعالیت خصوصی انجام دهد از ظرفیت حسین خلیلی برادر خود و ارتباط با علی سعیدی برای تأسیس این شرکت استفاده می‌کند.

وی اظهار کرد: متهمان با فراهم کردن درخواست توزیع گوشت برای تعاونی های مصرف اقدام به فروش آزاد و خارج از چرخه توزیع داشتند. در پاییز ٩٧، قیمت هر کیلو گوشت تنظیم بازار ٢65 هزار ریال بود که این متهمان 400 هزار ریال در بازار آزاد گوشتهایی که برای هر کیلو پنج و نیم دلار ارز تخصیص داده شده بود می‌فروختند که مابالتفاوت آن 15 میلیارد و 390 میلیون ریال است.

نماینده دادستان خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق اخلالگری در نظام اقتصادی، اخلال در توزیع مایحتاج عمومی مردم از طریق گران‌فروشی ارزاق، احتکار یا پیش خرید با هدف انحصار یا کمبود اقلام در بازار است. توزیع کالا حلقه ارتباط میان تولید و مصرف است و رعایت قوانین و مقررات مستلزم ظرافت است؛ گرانی کالا موضوع مهمی است و توزیع شاخصه نظام بازرگانی است.

حسینی اظهار کرد: ایجاد مشاغل مولد و حذف واسطه‌گری مسأله مهمی است که باید در نظام توزیع مورد توجه قرار گیرد. متهمان با علم بر این موارد اقدام به فروش گوشت تنظیم بازار در بازار آزاد کردند و با ایجاد نامه‌های صوری و اخذ حواله موجب کمبود گوشت و افزایش قیمت آن شدند و بدون ضابطه در بازار التهاب ایجاد کردند و موجب اخلال در نظام اقتصادی و توزیع مایحتاج مردم شدند.

نماینده دادستان اضافه کرد: حجم مبادلات متهمان در شرایط جنگ اقتصادی موجب اخلال در نظام توزیع مایحتاج مردم و انحصار و کمبود گوشت شده است.

حسینی از دادگاه درخواست تعقیب کیفری متهمان و صدور حکم کرد.

 

انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
0
0
ببین جهادکشاورزی چقدربدخت شده کارمندش ۴۰تومان اختلاس می کند درحالی که اداره برق یک شهرستان کوچک ۴۰تومان عیدی به کارکنانش می دهد
مهرورز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
1
4
یه سری هم به ........... بزنند که با همدستی برخی سازمانها و شرکتهای واردکننده گوشت ارز تخصیصی رو در بازار آزاد ریختند و حسابی کاسبی کرده اند.من خودم ناظر واردات یک شرکت بودم و شاهد این ماجرا.
متاسفانه سازمان دامپزشکی هم در این فقره بسیار اهمال د و راه رو برای رانت خواری شرکتها هموار کرد.خدا همه خائنین رو رسوا کنه که مردم رو جون به لب کردند.
دكتر نكته بين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
0
11
با سلام و ادب
دكتر نكته بين هستم و چند نكته :
فرمودند:" دو حواله ۱۵ و ۳۵ تنی "
عرض مي كنم: اين ها كه اشانتيون اختلاس و رانت خواري ....... آقايان است. ارقام اصلي را بفرماييد.

فرمودند:" بنياد مستضعفان".
عرض مي كنم: راستي اسم اين بنياد را نمي خواهند عوض كنند؟در اين چند دهه هرچه از اين بنياد شنيديم ضد مستضعفين بوده است.

فرمودند:"نخستین جلسه محاکمه شش تن از متهمان پرونده واردات گوشتهای برزیلی "
دعا مي كنم: كه اين "نخستين" دادگاه ،اخرين هم نباشد . اين شش تن كه .........هاي ميكروسكوپيك هستند. انشااله دادگاه ابر زالو ها و گودزيلاها مانند آقاي "م" و "ب" و "ع".

فرمودند:" كارمند اداره تنظيم!!! حراست!!!بازرس!!!"
عرض مي كنم: اگر اين ها متهم هستند خدا به همه ما رحم كند.اين آقايان تا به حال چه چيزي را تنظيم؟از چه چيزي حراست؟ و چه را مورد بازرسي قرار مي دادند؟

فرمودند:" اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی در توزیع 114 هزار کیلو گوشت".
عرض مي كنم: اگر از سرچشمه(واردات) بخواهيد و بتوانيد شروع كنيد هم انرژي كمتري مي برد و هم نتيجه بيشتر وبهتري مي گيريد.

در ادامه هم خيلي چيزهاي ديگرفرمودند.
ولي بنده در پاسخ به اين فرمايشات فقط يك عرض كلي و محوري دارم: لطفا به سراغ ارزهاي ميليوني و ميلياردي با نرخ دولتي برويد كه به نام واردات گوشت، مستقيم به جيب آقايان رفت.
به سراغ رانت هاي گردن كلفت و وجدان نازك واردات گوشت و نهاده ها در آن وزارتخانه و شركتهاي دولتي و خصولتي و خصوصي وابسته برويد كه اين سال ها چه بر سر ارزهاي دولتي آوردند.
به سراغ سلطان واردات گوشت حلال از برزيل به ايران برويد كه با سابقه مسئوليت دولتي و ظاهر مردم فريب قبلي، الان چه عكس با كراواتي كنار همسر زيباي برزيلي خود گرفته است و با غلت زدن در ارزهاي دولتي اين مردم به ريش همه مردم مي خندد.
لطفا از اين جلسات قضايي پيش پا افتاده كه شبيه پيش پرده هاي تبليغي و بي اهميت است زودتر بگذريد و به اصل داستان بپردازيد.

"خیانت قصه‌ی تلخی است اما از که می‌نالم؟"

"خودم پرورده بودم در حواریون یهودا را"

با احترام
دكتر نكته بين
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
0
1
باید همه این .........ها را دار بزنن تا دیگران هم فکر خیانت به کشور و مردم را از ذهنشان بیرون کنند
همكار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
0
7
سلام و درود بر دكتر نكته بين عزيز
استاد محترم انصافا نكته هايي كه مي فرمايي از اصل خبر خواندني تر است. فكر كنم حكيم مهر در سايت خود اگر يك ستون براي دكتر نكته بين باز كند بر مخاطبانش افزوده مي شود.
زنده باشي استاد نكته بين و نكته سنج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
0
1
این هم عاقبت تک خوری
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
0
0
جای ............. خالیست،،،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
0
0
ببین کار جهادسازندگی از کجا به کجا کشید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه