کد خبر: ۵۰۹۴۵
 

امكان اخذ تعرفه‌های تکلیفی سازمان دامپزشکی کشور (به نمایندگی از دولت) با صدور شناسه واریز و متمرکز در حساب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با زیرساخت سامانه تحت وب  OPS فراهم شد .

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، امروز چهارشنبه در گردهمایی مدیران مالی ادارات کل دامپزشکی استانها که با حضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور، هیئت همراه و مدیرکل و روسای ستادی دامپزشکی استان کردستان در محل سالن اجتماعات هتل جهانگردی سنندج برگزار شد، «دکتر علیرضا رفیعی‌پور» رئیس این سازمان گفت: از آنجا که اخذ تعرفه‌های تکمیلی خدمات دامپزشکی با صدور شناسه پرداخت شامل شفافیت، تحقق برنامه دولت الکترونیک (تحقق همزمان حق و تکلیف مقابل متصدی و متقاضی)، کمک به کنترل و ارزیابی، تسهیل امور، حرکت در مسیر حذف گلوگاه‌های مفسده‌خیز و حداقل‌رساندن تماس مستقیم ارباب رجوع با کارکنان دولت می شود، لذا جا دارد تلاش تمام همکاران حوزه امور مالی سازمان، همکاری دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات، همراهی ادارات کل در سراسر کشور که این امکان را در سامانه پرداخت آنلاین سازمان  (OPS) گنجانده اند را قدر نهاد.

وی با ابراز خشنودی از اینکه شرایطی فراهم شده تا همه ادارات کل و شهرستانهای ذی‌مدخل در دریافت تعرفه ها، از این پس امکان دریافت تعرفه‌ها با این ویژگی‌ها را یافته اند، تاکید کرد: بنده امروز حس و حال خوبی از نتایج زحمات و عملکرد بسیار خوب و بموقع نیروهای پر تلاش دامپزشکی در سراسر کشور دارم .

رفیعی‌پور با بیان اینکه بیماری‌های دامی و شیوع و بروز آن قابل پنهان ساختن نیست و ما بواسطه  عملکرد عالی در این زمینه با سر بلندی حرف خواهیم زد، افزود: کاری که شما در استانها انجام داده و می دهید، موجب افتخار ماست؛ کما اینکه با این شیوه جدید هر استانی که کوتاهی کند یا برعکس خوب عمل کند، در شبکه مویرگی سازمان دامپزشکی کشور به راحتی دیده و ارزیابی خواهد شد .

ذی حسابان خط و خطکش قانونی هستند

بنابراین گزارش، پیش از سخنان دکتر رفیعی‌پور، «مهندس محمدرضا مومنی» معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان دامپزشکی کشور نیز با تشریح جزییاتی از این شیوه اخذ تعرفه‌های تکمیلی، در مورد «شیوه جدید اخذ تعرفه‌ها با شناسه پرداخت» این نکته را متذکر شد: اداره کل امور مالی از 31 مرداد 95 خورشیدی پیگیر اخذ تعرفه‌ها با شناسه پرداخت بوده است؛ البته این مهم در برنامه‌های سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی در راستای متمرکز سازی حسابهای درآمدی نیز بوده است.

وی همچنین افزود: از آنجا که ذی‌حسابان ادارات کل استانها مسئولیت بسیار خطیری داشته و دارند و می‌توانند در صورت خوب عمل کردن موجب ارتقای اداره کل دامپزشکی استان خود شوند، لذا بحث مهمانسراها و ارتقای سامانه‌ها نیز با جدیت توسط ذی‌حسابان و حمایت ستاد انجام خواهد شد .

مومنی در تاکید بر اهمیت جایگاه ذی حسابان از تعبیر خط و خطکش قانونی برای آنها استفاده کرد و افزود: برای همین باید در پرداختها عدالت رعایت شود تا پس از آن از این که حق همکار را مراعات کرده اید، احساس رضایت داشته باشید .

لازم به ذکر است در ادامه از ۶ بازنشسته امور مالی دامپزشکی استانهای کشور تجلیل شد .

گردهمایی مدیران مالی ادارات کل دامپزشکی استانها امروز آغاز به کار کرده و تا فردا پنج شنبه در سنندج در حال برگزاری خواهد بود .

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه