کد خبر: ۵۱۰۱۱
تعداد نظرات: ۱ نظر


عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: مسئولین وزارت جهاد کشاورزی قول دادند که در زمینه کنترل قیمت مرغ که به صورت سرسام آور و ترمز بریده در حال افزایش است برنامه ارائه کنند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خانه ملت، «سید راضی نوری» عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار، گفت: بخشی از مباحث مطرح شده در مجلس شورای اسلامی با حضور مسئولین وزارت جهاد کشاورزی در زمینه افزایش قیمت مرغ و کنترل بازار این محصول بود.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مرغ یکی از محصولات استراتژیک است که باید نیاز بازار آن تامین شود، ادامه داد: علاوه بر گوشت مرغ باید نیاز بازار به گوشت قرمز، برنج، روغن، شکر و سایر اقلام مورد نیاز خانوار تامین باشد به همین دلیل همواره ذخایر استراتژیک در کشور وجود دارد.

کشور در زمینه تولید مرغ خودکفا است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کشور در زمینه تولید گوشت مرغ خودکفا است، عنوان کرد: با توجه به اختصاص ارز 4 هزار و 200 تومانی برای تامین نهاده‌های مورد نیاز پرورش دهنگان مرغ گوشتی انتظار داریم که در بازار کمبودی وجود نداشته باشد.

عرضه و تقاضای نهاده‌های مورد نیاز مرغداران تناسب ندارد

وی با اشاره به اینکه متاسفانه به دلیل عدم نظارت کافی میزان عرضه و تقاضا و واردات و صادرات نهاده‌های مورد نیاز مرغداران تناسبی ندارد و دچار مشکلاتی شده‌ایم، ادامه داد: مسئولین وزارت جهاد کشاورزی قول دادند که در زمینه کنترل قیمت مرغ که به صورت سرسام آور و ترمز بریده در حال افزایش است برنامه ارائه کنند.

جوجه یک روزه و نهاده مورد نیاز مرغداران به موقع تامین شود

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید بتواند جوجه و نهاده مورد نیاز مرغداران را با قیمت مناسب و به موقع تامین کنند.انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
0
0
تا همچنان نهاده های دامی با ارز 4200 تومانی به دست دلالان وارد می شود نمی توان مشکل نوسان های دائم گوشت مرغ و کلا صنعت دامی کشور را حل کرد.

به جای آن لازم است که سهمیه الکترونیک کالای پروتئینی البته نه شکر و روغن در کشوری که چربی خون، دیابت و فشار خون بالا بیدا می کند به خانواده ها اختصاص یابد و قیمت مرغ و صادرات آن آزاد شود.

این تنها راه شکوفایی صنعت دامی کشور است که البته با این چشم انداز دلالان رانت خوار وارد کننده مورد حمایت جهادکشاورزی با ارز دولتی نخواهند گذاشت!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه