کد خبر: ۵۱۱۹۸
تعداد نظرات: ۲ نظر


مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‏ سپاری سازمان امور مالیاتی گفت: به دلیل نبود برخی زیر ساخت ها، مهلت پزشکان برای ثبت نام کارتخوان تا ۳۱ مرداد ماه تمدید شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از رادیو تهران، «علی رستم پور» اظهار داشت: صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی تا ۳۱ مرداد ماه مهلت دارند در نظام سامانه فروش و استفاده از پایانه فروشگاهی (کارتخوان بانکی) ثبت نام کنند. در واقع مدت زمان به دلیل نبود برخی زیر ساخت ها افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‏ سپاری سازمان امور مالیاتی افزود: بر اساس تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم، کلیه فعالان این حوزه که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر می‌شود، مکلف شده‌اند نسبت به نصب، راه‌اندازی و استفاده از پایانه فروشگاهی از ابتدای سال ۱۳۹۸ اقدام کنند.

وی گفت: براین اساس تمام صاحبان این مشاغل باید برای ثبت درخواست تخصیص شماره شناسه پایانه فروشگاهی (کارتخوان) به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور مراجعه و مبادرت به ثبت مشخصات دستگاه کارتخوان خود کنند و در اولین ماه پس از دریافت شناسه مذکور از طریق پیامک تلفنی نسبت به بهره‌برداری از آن اقدام کنند.

وی افزود: مؤدیان هنگام مراجعه به سامانه الکترونیکی مذکور وارد سامانه ثبت‌نام الکترونیک طرح جامع مالیاتی (کد اقتصادی) شده و در قسمت سایر خدمات با انتخاب گزینه «ثبت مشخصات صندوق فروش و حافظه مالیاتی» می‌توانند مشخصات پایانه فروشگاهی خود را ثبت کنند. گفتنی است نمایندگان مجلس در قالب بررسی قانون بودجه، استفاده از دستگاه‌های کارتخوان را از ابتدای سال‌جاری برای جامعه پزشکی تکلیف کردند و پس از گذشت چهارماه از سال اکنون سامانه‌های مورد نیاز برای این کار در سازمان امور مالیاتی آماده شده است.

وی توضیح داد: مجلس در راستای مقابله با فرار مالیاتی و در قالب دو بند الحاقی به تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۸، پزشکان را ملزم به استفاده از پایانه فروشگاهی (دستگاه کارتخوان بانکی) و مراکز درمانی را ملزم به پرداخت ۱۰ درصد دستمزد پزشکان به حساب سازمان امور مالیاتی کشور بابت علی‌الحساب مالیات کرد.

 

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
0
2
همه با هم هیچگاه زیر بار استفاده از کارتخوان نخواهیم رفت.من تن به ذلت نمیدم .هرچه بادا باد اما کارتخوان بی کارتخوان
دامپزشک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
0
2
همكار گرانقدر جناب آقاي دكتر ظفرقندی
ریاست کل محترم سازمان نظام پزشکی کشور
سلام عليكـــــم

احتراماً بازگشت به دستورالعمل الزام گروه پزشکی به اخذ پایانه فروشگاهی ، باستحضار میرساند از بدو فعالیت این سازمان ، ارتباط و تعامل ارزشمندی فی مابین این سازمان و اداره امور اقتصادی و دارایی بوده و جلسات زیادی در خصوص مسائل مالیاتی گروه پزشکی در این سازمان با حضور ریاست و مسئولین مالیاتی تشکیل و در کلیه جلسات حل اختلاف نیز نماینده این سازمان حضور مستمر داشته و نتایج خوبی هم از جلسات حاصل گردید.
در همه جلسات مسئولین مالیاتی اذعان بر همکاری خوب گروه پزشکی با اداره دارایی داشته و مکرر اعلام
نموده اند که گروه پزشکی دقیق ترین و شفاف ترین گزارشات مالی را با توجه به گزارشات مالی بیمه ها و دستگاه های کارتخوان در سیستم مالیاتی دارند .
تقریباً اکثر قریب به اتفاق مطب های شهرستان از سالهای گذشته بخاطر سهولت امور و رفاه مراجعین مجهز به دستگاه کارتخوان بوده اند ، اما جامعه پزشکی شهرستان ، دستور العمل اخیر را توهینی بزرگ به خود دانسته و از تبعیض مالیاتی بین گروه پزشکی با سایر صنوف بشدت برآشفته شده و شاکی میباشند و حاضر به تن دادن و اجرای دستورالعمل
غیر قانونی وزارت اموراقتصادی و دارایی نمی باشند.
این سازمان به نمایندگی از جامعه پزشکی نیشابور از ریاست کل سازمان درخواست پیگیری عاجل و شکایت در مراجع ذیصلاح و دیوان عدالت اداری را دارد .دکتر محمدرضا خوشرو
رئیس هیات مدیره

رونوشت : روسای محترم سازمانهای نظام پزشکی کشور جهت استحضار .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه