کد خبر: ۵۱۲۰۳
تعداد نظرات: ۱ نظر

رئیس اداره بیماری‌های منتقله حیوان به انسان گفت: واکسن هاری از کشور‌های هند و فرانسه وارد می‌شود و فعلاً میزان ذخیره مناسب است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، «دکتر بهزاد امیری» رئیس اداره بیماری‌های منتقله حیوان به انسان وزارت بهداشت با اشاره به هزینه‌های واکسن هاری در کشور اظهار کرد: تزریق  واکسنهاری در مواردی مانند گزیدگی حیوان و به خصوص سگ هار ضرورت دارد که در این صورت فرد بیمار باید سریعاً به مرکز درمانی منتقل شود.

وی ادامه داد: اکنون ایران واکسن هاری را تولید نمی‌کند و این دارو وارداتی است و به طور معمول از شرکت‌های فرانسوی و هندی واکسن هاری تأمین می‌شود.

رئیس اداره بیماری‌های منتقله حیوان به انسان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه فعلاً از نظر میزان ذخیره واکسن هاری در کشور کمبود نداریم، افزود: قیمت هر واکسن هاری ۷ یورو و هر ویال ۳۰۰ واحدی سرم ضد هاری در حدود ۵۶ یورو برای کشور تمام می‌شود؛  به طور معمول هر فردی که دچار حیوان گزیدگی شده است باید ۴ واکسن برای مقابله با باکتری‌های حیوان مدنظر تزریق کند.

امیری اضافه کرد: اگر فردی که دچار حیوان گزیدگی شده است وزنی در حدود ۶۰ کیلوگرم داشته باشد به ازای هر کیلو باید ۲۰ میلی گرم سرم به آن تزریق کرد که به طور کلی هزینه هر واکسن هاری ۲۵۰ یورو بر حوزه سلامت تحمیل می‌کند.

او تأکید کرد: اکنون  اعمال تحریم‌ها از سوی دشمنان مانعی برای واردات واکسن هاری به کشورمان نشده است، اما مسئله مهم ایجاد محدودیت مالی برای خرید واکسن از شرکت‌های فرانسوی و هندی است به طوری که به دلیل انسداد کانال‌های مالی، انتقال پول از سوی ایران جهت خرید واکسن هاری انجام نمی‌شود و پرداخت هزینه خرید واکسن با مشکلاتی روبرو می‌شود.

 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
0
0
هزینه ی تزریق واکسن هاری در بیمارستان خصوصی در ترکیه ۱۸۵ یورو هست بعد چطور هزینه ی وارد کردن واکسن به صورت عمده ۲۵۰ یورو می شه ؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه