کد خبر: ۵۱۲۸۴

رئیس کمیته بین الملل فراکسیون محیط زیست مجلس از بررسی موضوع قاچاق حیات وحش در این کمیته خبر داد و بر ضرورت شناسایی قاچاقچیان و دلالان حیات وحش تاکید کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خانه ملت، «سیده فاطمه ذوالقدر» با بیان اینکه محیط زیست و شهرداری‌ها باید نظارت مناسبی را بر عملکرد باغ وحش‌ها داشته باشند، افزود: عملکرد این مراکز باید به طور مداوم رصد و بررسی شود زیرا استانداردها در اغلب باغ وحش‌ها رعایت نمی‌شود و شرایط نگهداری حیوانات مناسب و مطلوب نیست.

رئیس کمیته بین الملل فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه از باغ وحش‌های کشور می‌توان به خوبی درآمدزایی و آن را برای بهبود وضعیت مراکز نگهداری از حیات وحش و باغ وحش‌ها هزینه کرد، گفت: بهبود وضعیت باغ وحش‌ها باید در دستورکار قرار گیرد و حقوق حیوانات رعایت شود.

باید با رعایت استانداردها در جهت ارتقای وضعیت باغ‌وحش‌ها گام‌های جدی برداشت

ذوالقدر با تاکید بر اینکه محیط زیست و شهرداری ها باید با رعایت استانداردها در جهت ارتقای وضعیت باغ‌وحش‌ها گام‌های جدی بردارند، ادامه داد: سلامت حیات وحش به ویژه گونه‌های نادر جانوری در باغ وحش‌های غیراستاندارد در معرض تهدید قرار دارد و از سویی خطر انتشار برخی بیماری‌ها وجود دارد بنابراین نیاز است سازمان حفاظت محیط زیست به طور مرتب سرکشی مناسب را از این مراکز داشته باشد و تنها نگاه درآمدزایی نداشته و همچنین تلاش مناسبی برای ارتقای استانداردهای این مراکز مطابق با استانداردهای بین‌المللی داشته باشد.

ضرورت بررسی علت تلف شدن 7 ببر در باغ وحش مشهد

وی خواستار پیگیری علت تلف شدن هفت ببر در باغ وحش مشهد شد و گفت: باید علت تلف شدن ببرها بررسی و اطلاع‌رسانی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم در مورد قاچاق حیات وحش و خرید و فروش حیوانات از طریق فضای مجازی، یادآور شد: البته تفاهم‌نامه‌ای میان پلیس و محیط زیست برای برخورد با قاچاق حیات وحش در فضای مجازی منعقد شده است که امیدواریم برخورد قاطعی با قاچاقچیان حیات وحش صورت گیرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی موضوع قاچاق حیات وحش در کمیته بین المل فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی خبر داد و افزود: بر اساس آمارها تهران صدر نشین قاچاق حیوانات است و گونه‌های مختلفی از خزندگان و پرندگان شکاری توسط سودجویان فروخته و همچنین برخی از گونه‌های پرندگان شکاری به کشورهای عربی قاچاق می شوند که در این رابطه نیاز است محیط زیست و پلیس با همکاری هماهنگ قاچاقچیان و دلالان حیات وحش را شناسایی کنند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه