کد خبر: ۵۱۵۳۶
تعداد نظرات: ۲ نظر

در فاصله یک روز پس از انتشار خبر دستگیری مدیر غله گنبدکاووس به دلیل تخلف، در مراسمی با عنوان جشن برداشت گندم، مدال به گردن این فرد آویخته می شود، این در حالی است که رئیس کل دادگستری گلستان معتقد است به دلیل اینکه تعداد سیلوها زیاد است، برای اینکه تحقیقات کامل شود و جداسازی گندم ‌های آلوده نیز اتفاق بیفتد، نیاز به حضور این فرد بود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، پنجشنبه هفته گذشته بود که خبر دستگیری مدیر و 8 نفر از کارکنان شرکت غله گنبدکاووس به خاطر ترکیب کردن نخاله ها و فضولات حیوانی با گندم و تخلیه آن در سیلوی دولتی از سوی رئیس کل دادگستری استان گلستان اعلام شد.

«هاشمیان» اعلام کرد که این فساد در یک ماه گذشته و به صورت شبکه ای انجام شده است که تاکنون 200 تن از این گندم های آلوده در چهارده کامیون شناسایی شد و بررسی ها برای شناسایی دیگر اعضای این شبکه و برآورد فساد مالی این پرونده ادامه دارد.

انتشار این خبر واکنش های زیادی را بین افکار عمومی به دنبال داشت و حساسیت ها را درخصوص سلامت آردهای مصرفی توسط مردم برانگیخت. استاندار گلستان در نشست خبری خود در واکنش به این موضوع، گفت: واقعیت این است که 14 کامیون از 2 هزار کامیون وارد شده به این سیلو دچار ایراد بود که البته نیروی انتظامی از 10 روز پیش مسئله را به بنده اطلاع داده بود و موضوع از مجرای خود در حال پیگیری بود.

«هادی حق شناس» ادامه داد: گندم مزیت نسبی استان گلستان است و اگرچه ما کاملا اعتقاد به برخورد قاطع با متخلفین داریم اما استفاده از برخی عبارات به نفع استان نیست و اگر چه خبرنگاران باید اخبار را منتشر کنند اما باید بدانیم که هر خبری را به اندازه خود آن خبر بزرگ کنیم و در واقع بزرگ نمایی این خبر به نفع استان نبود.

وی بیان کرد: باید توجه داشت در فرآیند تبدیل گندم به آرد هیچ تهدیدی وجود ندارد چرا که فرایند جداسازی اتفاق می افتد، بنابراین نه تنها سلامت مردم بلکه امنیت مردم با چند کامیون گندم ناخالص تهدید نشده است.

در این رابطه فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در نشست خبری، گفت: هیچ یک از محموله‌ های گندم آلوده که چند روز پیش در این شهرستان کشف شد، به چرخه غذایی وارد نشده و مردم گنبدکاووس هیچ ‌گونه نگرانی در این خصوص نداشته باشند.

موضوع دیگری که بعد از این اتفاق تعجب همگان را بر انگیخت، تجلیل از مدیر غله گنبدکاووس در جشن برداشت گندم بود. در مراسمی که جمعه شب با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به منظور تجلیل از 300 نفر از کشاورزانی که بیشترین گندم را به مراکز خرید دولتی تحویل دادند برگزار شد، از این مدیر خاطی نیز تجلیل به عمل آمد.

فرماندار ویژه گنبدکاووس که خود یکی از حاضرین در این مراسم بود، در نشست خبری در واکنش به این اتفاق، گفت: این مدیر ظاهرا با قید وثیقه و برای تسریع در روند پیگیری آزاد شده است. بنده به محض ورود این فرد به جلسه به شدت به متولیان جلسه اعتراض کردم اما آنها گفتند که برنامه از قبل پیش ‌بینی شده ‌بود.

رئیس کل دادگستری گلستان هم در واکنش به این اتفاق در گفتگو با خبرنگاران، گفت: اینکه چرا عده ‌ای از یک مجرم متخلف تجلیل می‌ کنند را باید خود آنها پاسخگو باشند. نمی‌ دانم پشت این ماجرا که از یک متخلف حمایت می ‌شود، چیست!

هادی هاشمیان در خصوص علت آزادی مدیر غله گنبدکاووس، بیان کرد: به دلیل اینکه تعداد سیلوها زیاد است و برای اینکه تحقیقات کامل شود و جداسازی گندم ‌های آلوده نیز اتفاق بیفتد، نیاز به حضور این فرد بود.

هاشمیان با اشاره به اینکه احتمال بازداشت افراد بیشتر در این پرونده همچنان وجود دارد، تاکید کرد: گندم‌ های آلوده وارد چرخه غذایی مردم نشده است. بدون تایید کارشناسان و اجازه دستگاه قضایی، هیچ محموله گندمی از این سیلو به کارخانه ‌های آرد منتقل نمی ‌شود.

 

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
0
0
متعجب نشدم اصلا طبیعیه داداش
دکتر دامپزشک
|
United States
|
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
0
0
خوزستان هم داریم از این وقایع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه