کد خبر: ۵۱۸۴۸


مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست درباره نگهداری از حیوانات در منزل توضیحاتی داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «شهاب الدین منتظمی» مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با نگهداری مالک باغ وحش شهرستان دزفول از دو توله شیر در منزل مسکونی‌اش اظهار کرد: مالک باغ وحش شهرستان دزفول و خانواده‌اش به دلیل نبود استاندارد لازم و گرمای شدید باغ وحش، دو توله شیر آفریقایی را به منزل مسکونی خود منتقل کرده و در آنجا از آن‌ها نگهداری می‌کردند.

وی افزود: بر همین اساس سازمان حفاظت محیط زیست برای بررسی بیشتر موضوع به این مرکز رفته و تذکرات و برخورد‌های قانونی لازم را به مالک این باغ وحش داده است.

منتظمی با اشاره به اینکه تخلف مربوط به باغ وحش دزفول برای چندمین بار متوالی اتفاق افتاده است، گفت: بنده مخالف جریمه هستم، چرا که نباید تخلفات با جرایم حل و فصل شوند، بلکه در زمان احراز تخلف باید با آن برخورد قانونی صورت گیرد.

او با بیان اینکه با تعطیلی مراکز نگهداری از حیات وحش، دیگر جایی برای حفاظت از حیوانات وجود ندارد، افزود: کمبود مراکز نگهداری از حیات وحش در سازمان محیط زیست یک معضل اساسی است.

مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: مالکان مراکز نگهداری از حیات وحش اگر فاقد شرایط و استانداردهای لازم برای نگهداری از حیوانات هستند، نباید نسبت به احداث و راه‌اندازی این مراکز اقدام کنند.

منتظمی با بیان اینکه نگهداری از حیات وحش در منازل تخلف است، افزود: سازمان محیط زیست بر اساس قانون با متخلفان در زمینه نگهداری از حیات وحش در منازل برخورد خواهد کرد و به اماکن و منازل مسکونی فاقد استاندارد اجازه نگهداری از هیچ گونه حیات وحشی را نمی‌دهد.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه