کد خبر: ۵۱۸۹۰
تعداد نظرات: ۸ نظر
مدیر فروشگاه رفاه همدان:
مجتبی سهراب‌وند افزود: اگر می‌خواستیم آن‌ها را بفروشیم، روش‌های متعددی وجود داشت و می‌توانستیم به‌صورت عمده‌فروشی یا تحویل به شرکت‌های صنایع غذایی این کار را انجام دهیم ...

حکیم مهر: خبر کشف گوشت‌های تاریخ مصرف گذشته در فروشگاه رفاه در حالی در رسانه‌ها مطرح شده که مدیر این فروشگاه اعلام کرده‌اند کشفی در کار نبوده و خود آن‌ها موضوع را به دامپزشکی اطلاع داده‌اند تا برای معدوم ساختن‌ کمک کند.

چند روز پیش بود که خبر کشف 95 لاشه گوشت گوسفندی تاریخ مصرف گذشته در فروشگاه رفاه منتشر شد؛ خبری که «خانجانی»، دادستان عمومی و انقلاب استان آن را مطرح کرده بود.

پس از آن مدیرکل دامپزشکی از کشف گوشت ها در بازرسی سرزده صبح جمعه خبر داده و گفته بود فروشگاه رفاه قصد توزیع گوشت‌ها را داشت که اقدام به موقع همکاران ما مانع این کار شد.

«دکتر محمود رضا رسولی» اعلام کرد: گوشت‌ها با ارز دولتی خریداری شده و 8 ساعتی از تاریخ انقضایشان گذشته بود که جمع‌آوری شدند.

در پرونده گوشت‌های تاریخ مصرف گذشته فروشگاه رفاه چند موضوع مورد ابهام بود که برای دستیابی به پاسخ آن به سراغ مدیر این فروشگاه رفتیم.

نخست اینکه مگر گوشت‌ها در فضای باز و شرایط غیراستاندارد نگهداری می‌شده که فاسد شده و دوم اینکه چطور اجازه دادند تا محموله ای که به گفته مدیر کل دامپزشکی با ارز دولتی خریداری شده به راحتی نابود شود؟

محموله در سردخانه نگهداری می‌شد؛ موضوع را خودمان به دامپزشکی اطلاع دادیم

مدیر شرکت زنجیره‌ای فروشگاه رفاه در مورد موضوع گوشت‌های تاریخ مصرف گذشته این فروشگاه به «تسنیم» می‌گوید: تاریخ ‌مصرف گذشته بودن گوشت‌های فروشگاه رفاه همدان را خود ما به دامپزشکی شهرستان اطلاع دادیم، اما دامپزشکی به دادستان بد منتقل کرده و یکی از خبرگزاری‌ها هم آن را کشف محموله منعکس کرد.

«مجتبی سهراب وند» می‌افزاید: محموله یک تن و 700 هزار کیلویی گوشت از فروشگاه مرکزی رفاه در شرایط استاندارد به استان همدان تحویل داده شده و با تأیید کارشناس دامپزشکی به سردخانه این فروشگاه در همدان منتقل شد.

وی بیان می کند: تاریخ انقضاء گوشت‌ها تا ساعت 24 روز 31 مرداد بود روز سی ام وارد همدان شده و تا 31 مرداد، بخشی از آن به فروش رفت.

سهراب وند مطرح می‌کند: 95 لاشه گوشت گوسفندی در سردخانه باقی مانده بود که خود ما به رئیس دامپزشکی شهرستان اطلاع دادیم تا برای معدوم سازی آن کمک کنند چون حجم محموله بالا بود؛ وگرنه مقدارهای کمتر مثلا 50 کیلو را بارها خود ما معدوم کرده ایم.

مدیر فروشگاه رفاه با بیان اینکه قصد فروش گوشت‌های تاریخ مصرف گذشته را نداشتیم، می‌گوید: اگر می‌خواستیم آن‌ها را بفروشیم؛ روش‌های متعددی برای این کار وجود داشت و می‌توانستیم به‌صورت عمده‌فروشی یا تحویل دادن به شرکت های صنایع غذایی این کار را انجام دهیم.

سهراب وند تصریح می‌کند: رد و بدل کردن تعدادی لاشه گوشت کاری سختی نیست، اما سلامت مردم را به سود مالی ترجیح می‌دهیم و با رویکرد به دامپزشکی اطلاع دادیم و تصور نمی‌کردیم که بخواهند موضوع را رسانه‌ای کنند.

وی با اشاره به اینکه نماینده دامپزشکی همیشه در سه قصابی فروشگاه رفاه مستقر است، اعلام می‌کند: بدون اطلاع دامپزشکی نمی‌توانیم حتی یک گرم گوشت سفید یا قرمز را بفروشیم و لاشه هم در قصابی آویزان بود و پنهان نبود که کشف شده باشد.

سهراب وند می‌افزاید: محموله از نظر ظاهری مشکلی نداشت و رنگ و شکل آن تغییر نیافته بود، اما وقتی رسانه‌ای به نقل از دادستان، موضوع را کشف مطرح کرده و دامپزشکی هم آن را تأیید کرد؛ جایی برای توضیح ما باقی نمانده بود.

وی با بیان اینکه به دنبال واکاوی موضوع نیستم، مطرح می‌کند: اینکه پس از انتشار اخبار کشف گوشت‌های تاریخ مصرف گذشته در فروشگاه رفاه همدان چیزی نگفتم برای این بود که این سهمیه برای استان حفظ شود.

مدیر فروشگاه رفاه همدان می‌گوید: این نخستین محموله تحویلی به همدان بود و برای اینکه این سهمیه قطع نشود ترجیح می‌دهم موضوع بیش از این ادامه نیابد؛ ضمن اینکه سر و کار ما همیشه با دامپزشکی است.

سهراب وند در پاسخ به اینکه آیا گوشت‌ها با ارز نیمایی خریداری شده بود یا خیر هم اعلام می‌کند: تاکنون گوشت را دولت خریداری کرده و به شرکت رفاه تحویل می‌داد، اما این بار خود شرکت به‌طور مستقیم گوشت را وارد کرده و به استان‌ها تحویل داده و اطلاع ندارم که با ارز دولتی خریداری شده است یا خیر.

وی با بیان اینکه شرکت فروشگاه‌های رفاه، سردخانه‌های مجهزی در همدان دارد، می‌افزاید: تلاش ما همیشه برای خدمت به مشتریان بوده و گوشت را با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار می‌دهیم.

به گزارش تسنیم، هرچند مدیر فروشگاه رفاه همدان اصرار داشت که موضوع بیش از این ادامه نیابد، اما خبرگزاری تسنیم با هدف عمل به اخلاق حرفه‌ای و اطلاع‌رسانی صادقانه نه یک‌طرفه، این حق را برای شرکت فروشگاه رفاه محفوظ می‌داند.

اظهارات سهراب وند، مدیر فروشگاه رفاه همدان در حالی است که رسولی، مدیرکل دامپزشکی استان همدان از کشف گوشت‌های تاریخ مصرف گذشته در بازرسی سرزده از فروشگاه رفاه خبر داده و گفته بود که گوشت‌ها با ارز دولتی خریداری شده است.

وقتی‌که نماینده فروشگاه رفاه در استان از خریداری شدن یا نشدن محموله با ارز دولتی خبر ندارد؛ جای سئوال است که مدیرکل دامپزشکی چطور از موضوع خبر داشته و آیا سندی برای این ادعا دارد یا خیر.

رسولی، مدیرکل دامپزشکی همدان چند ماه پیش هم در قضیه فاسد شدن 31 تن مرغ منجمد هم گفته بود که محموله مربوط به بخش خصوصی بوده درحالی‌که دادستان پیشین به‌صراحت اعلام کرد که محموله دولتی بوده و شرکت پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی آن را خریداری کرده است.

 


انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
همکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
0
4
مساله تقلبی بودن شیر 99 درصد از لبنیاتی ها ی سنتی شهر همدان http://hakimemehr.ir/fa/news/49331رتبه دوم شیوع تب مالت در کشور http://hakimemehr.ir/fa/news/49380، دفن مخفیانه چندین تن سموم و داروهای خطرناک http://hakimemehr.ir/fa/news/50856که در نوع خود نوعی جنایت و خیانت است نیز به دو پرسش آخر اضافه شود.
با تشکر از حکیم مهر
پاسخ ها
همکار
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
با این طرز فکر می خواهید چی رو ثابت کنید. اگه همکار هستی، بیا و راهنمایی کن در جهت پیشگیری از شیوع و بروز بیماری چیکار باید کرد!!... جنایت و خیانت!!! افکار امثالی مثل شماهاست که پیشرفت علمی کشور رو عقب انداخته... عزیزم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
0
0
ذوق زدگی پیش از موعد!!!!
دامپزشک دولتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
0
2
خوبه . دامپزشکی رو برای حمالی لاشه ها ی تاریخ مصرف گذشته می خواهند ........ خودت لاشه ها رو جابجا کن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
پولش برای خودشان ، حمالیش برای کارمندان شبکه و نظارت. در حالیکه بایدخودشان معدوم کنند و دامپزشکی نظارت کند
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
0
1
آره شما گفتید ما هم باور کردیم .
در شعبه .............. گوشت های مانده به صورت چرخ کرده ارائه می شود ....
کارشناس
|
United States
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
0
1
آیا تاریخ مصرف برای گوشتهای وارداتی با آن شرایط جدی بهداشتی اعمال شده در تمام مراحل پیش و پس از کشتار دام و حمل و نگهداری لاشه باید به اندازه لاشه های کشتار شده در کشتارگاه هایی که به وضوح آثار کود بر روی لاشه ها مشاهده می شود و با آن شرایط فجیع و بدون کاور بر کف کامیون های حمل لاشه انداخته شده و سپس بر روی دوش حمل می شود و در یک دکان قصابی در سبزه میدان با متراژ کمتر از یک سرویس بهداشتی و در یک یخچال که دمای آن به زحمت به 10 درجه سانتیگراد می رسد نگهداری می شود، یکسان است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
0
0
ای کاش قوه محترم قضائیه با پرونده های مربوط به گوشت های فاسد و مافیاهای گوشت که تعداد آنها در کشور کم نیست بمانند پروندهای مفسدین اقتصادی قاطع و سریع تر برخورد نماید تا دست و پای این افراد نیز از کوتاه شود تا کسی حتی فکر تخطی در این خصوص را ننماید ( چه متخلف مدیر یک دستگاه اجرایی باشد یا غیر مدیر) این از رسالت های حکیم مهر است که این امر را که خواست مردم است به گوش مسئولین محترم قضا برساند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه