کد خبر: ۵۱۹۴۳

تیم دامپزشکی کهگیلویه به مردم مناطق صعب العبور آجمِ بخش دیشموک خدمات رایگان دامپزشکی از جمله واکسیناسیون بیماری لمپی اسکین برای دام سنگین، برگزاری کارگاه های آموزشی و مشاوره جهت پیشگیری از بیماری های مشترک بین دام و انسان و... ارائه دادند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از کبنا، تیم دامپزشکی کهگیلویه به مردم مناطق صعب العبور آجمِ بخش دیشموک خدمات رایگان دامپزشکی از جمله واکسیناسیون بیماری لمپی اسکین برای دام سنگین، برگزاری کارگاه های آموزشی و مشاوره جهت پیشگیری از بیماری های مشترک بین دام و انسان و... ارائه دادند.

رئیس دامپزشکی کهگیلویه حفاظت از سلامتی دام و طیور را از جمله وظایف این اداره دانست و گفت: در همین راستا تعداد 283 هزار و 98 رأس دام سبک علیه بیماری آبله، 58 هزار و 222 رأس دام سبک علیه بیماری تب برفکی، 6 هزار و 90 رأس دام سبک علیه بیماری تب مالت در شهرستان کهگیلویه به صورت رایگان واکیسنه شدند.

«حسینی» با اشاره به بارندگی‌های ابتدای سال افزود:جمعیت پشه‌ها و حشرات موذی که عامل بسیاری از بیماری‌ها از جمله لمپی اسکین است زیاد شده و احتمال شیوع این بیماری نسبت به پارسال چند برابر شده است که اقدام به واکسینه رایگان 3 هزار و 806 رأس دام سنگین در شهرستان کردیم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه