کد خبر: ۵۱۹۴۸

با توجه به اهمیت پیشگیری از آلودگی محیطی و بروز بیماری‌های مشترک بین حیوان و انسان مانند التور و الگور، ساماندهی پرنده فروشی‌ها در دستور کار مدیریت شهری کرج قرار گرفت.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «محمدرضا زین العابدینی» روز شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: پیرو دستور قضایی و پس از بررسی‌های جامع و با توجه به سابقه اقدامات انجام شده توسط شهرداری منطقه ۱۰ کرج و همکاری دیگر ارگان‌ها و حمایت همه جانبه این معاونت، طرح احداث محل جدید پرنده فروشان و انتقال آنها آغاز شد.

این تصمیم طی بازدیدهای مشترک دامپزشکی با همکاری اداره محیط زیست و شهرداری کرج درباره شناسایی و جمع‌آوری مراکز عرضه پرندگان انجام شد.

با توجه به اهمیت پیشگیری از آلودگی محیطی و بروز بیماری‌های مشترک حیوان و انسان ساماندهی پرنده فروشی‌ها در دستور کار قرار گرفت.

زین العابدینی یادآور شد: دستگاه‌های مربوطه موظفند تا مراحل آماده‌سازی محل جدید با دقت نظر نسبت به انجام وظایف خود به منظور حفظ بهداشت عمومی و پیشگیری از بروز آلودگی اقدام کنند.

اکنون ۷۲ واحد مغازه پرنده فروشی در مناطق مختلف کلانشهر کرج فعال است که ۱۸ مغازه آن در محدوده پارک شهید چمران واقع شده که با توجه به تردد بالای شهروندان در این منطقه و احتمال بیماریزا بودن برخی از این پرندگان، مکان عرضه آن به محل دیگری منتقل خواهد شد.

از این پس پرنده فروشی ها ورودی پارک شهید چمران در محدوده ابتدای جنگل های کلاک کرج فعالیت خواهند کرد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه