کد خبر: ۵۲۱۱۳
 

گروه جهادی سفیران سلامت دانشگاه شهید باهنر کرمان دومین اردوی جهادی خود را با شعار دام سالم، غذای سالم، انسان سالم در منطقه ی گلزار شهرستان بردسیر برگزار کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از راه آرمان، دومین اردوی جهادی گروه سفیران سلامت به منظور جلوگیری از تب مالت و طاعون نوشخوارکنندگان با شعار «دام سالم، غذای سالم، انسان سالم» در روستاهای محروم و دور افتاده استان کرمان برگزار شد.

با توجه به اینکه تب مالت یک بیماری مشترک در میان دام ها  و انسان ها به شمار می رود، تنها راه کنترل و درمان این بیماری پیشگیری با واکسیناسیون است .

به همت گروه جهادی سفیران سلامت حدود ۳۰ هزار راس دام تاکنون در منطقه گلزار بردسیر واکسینه شده اند و از خون دام های سنگین نمونه گیری ها برای ارزیابی میزان ابتلای بروسلوز و جلو گیری از شیوع آن در منطقه انجام شده است .

قابل ذکر است که طاعون نشخوارکنندگان یک بیماری ویروسی است که با ابتلا یک راس در گله محدوده وسیعی را درگیر می کند که به همین منظور واکسن پی پی آر توسط این گروه به دام های منطقه تزریق شده است .

لازم به ذکر است که تمامی تجهیزات آزمایشگاه سیار، دامپزشکی و واکسن های مورد نیاز  این گروه جهادی را مرکز دامپزشکی شهرستان بردسیر در اختیار این گروه جهادی قرار داده است .

گروه جهادی دامپزشکی سفیران سلامت استان کرمان در دومین اردوی جهادی خود در منطقه گلزار شهرستان بردسیر تاکنون دام های ۳۶ روستا را واکسینه کرده است .

فعالیت های دامپزشکی این گروه جهادی با شعار «دام سالم، غذای سالم، انسان سالم» در دیگر شهرستان های استان کرمان ادامه خواهد داشت .

 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه