کد خبر: ۵۲۱۱۵
 

چند روز گذشته و به نقل از منابع محلی، سگ گرگاس در منطقه پیشخور مشاهده شده که با حمله به افراد و دام های روستائیان در دل مردم ایجاد رعب و وحشت کرده و از طرفی تمامی نیروهای درمانی و بهداشتی منطقه برای بروز خطرات احتمالی، در حالت آماده باش قرار گرفته بودند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، با پیگیری های مکرر و تماس با رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فامنین مشخص شد که این حیوان گرگاس نبوده و تنها سگی هار است که از شهرهای اطراف به این منطقه وارد شده و در حیطه کار محیط زیست نیست. پس از قطع امید از اداره محیط زیست به سراغ بخشدار پیشخور از توابع شهرستان فامنین رفته و از او اطلاعات این ماجرا را پیگیر شدیم.

 «احمد حیدری» بخشدار پیشخور درباره این موضوع به خبرنگار ایسنا گفت: سگ هاری که از مناطق مجاور وارد محدوده پیشخور شده سه نفر را مصدوم و روانه بیمارستان کرد که حال مصدومان این اتفاق خوب است و تحت نظر پزشکان معالج قرار دارند و جای هیچ نگرانی برای خانواده ها وجود ندارد.

وی افزود: مردم محلی پس از بروز این حادثه اقدام به کشتن این حیوان و دفن در یکی از زمین های حاشیه روستایی به صورت غیربهداشتی کرده بودند که پس از پیگیری ایسنا، حیوان مورد نظر از محل دفن خارج و دور از منطقه روستا و دسترسی به آب های سطحی، به صورت بهداشتی دفن شد.

بخشدار پیشخور شایعات مبنی بر دفن این حیوان در جوار یکی از قنوات را تکذیب کرد و ادامه داد: قناتی در نزدیکی محل دفن حیوان وجود ندارد اما با این حال جسد جانور خارج از محدوده روستا مجدد دفن شد.

وی با بیان اینکه سالانه ۸۰۰ قلاده سگ منطقه پیشخور واکسینه می شود، عنوان کرد: پس از این اتفاق ۲۰۰ قلاده سگی که احتمال مجاورت با این حیوان را داشتند، واکسینه شدند تا مردم نگرانی در این باره نداشته باشند.

ایسنا بنا بر وظیفه ای که دارد، هرجا که مسأله سلامت و امنیت مردم درمیان باشد، وارد شده و درباره سلامتی مردم از هیچ پیگیری و تلاشی اغماض نخواهد کرد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه