کد خبر: ۵۲۱۶۴

مدیرکل دامپزشکی خوزستان با اشاره به تنوع و وسعت کاری وظایف این مجموعه گفت: دامپزشکی خوزستان نیازمند نیروی کار اداری و عملیاتی برای پیشبرد اهداف خود است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خوزستان، «دکتر مصطفی کنارکوهی» ادامه داد: نیروهای این اداره با وجود کمبود نیرو با تمام توان تلاش دارند تا خدمت رسانی به عموم مردم و بهره برداران مرتبط با دامپزشکی به صورت مطلوب انجام شود ولی با این حال برخی از کارها همچون واکسیناسیون در مناطق صعب العبور با کمبود نیرو  مواجه شده است و به همین دلیل اداره کل دامپزشکی خوزستان طی برنامه ریزی انجام شده از نیروهای شاغل در سطح ستاد جهت فعالیت در شهرستان ها و بخش واکسیناسیون کمک می گیرد تا خللی در خدمت رسانی به مردم و بهره برداران و به خصوص دامداران وارد نشود.

وی اظهار کرد: نقش مسئولیت‌های سازمان دامپزشکی در خودکفایی تولید محصولات غذایی کشور حائز اهمیت است و کمبود نیروی انسانی می تواند به اقتصاد دامپروری و بهداشت دام و بهداشت عمومی جامعه آسیب برساند.

دکتر کنارکوهی در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از وظایف اصلی دامپزشکی تأمین بهداشت دام و فرآورده های خام حاصل از انواع دام و کنترل بیماری های مشترک بین انسان و دام می باشد افزود: با توجه به گستردگی جغرافیایی استان و تعدد روستاها و همچنین نقش روستا در تأمین پروتئین جامعه از سوئی و کمبود شدید نیروی انسانی و امکانات لجستیکی از سوی دیگر وظیفه خدمت رسانی به قشر دامدار را با چالش های جدی روبه رو نموده است.

کنارکوهی با اشاره به اینکه بزرگترین مشکل در حوزه دامپزشکی خوزستان کمبود نیروی انسانی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، افزود: حجم بالای کار و فشار به نیروهای موجود دامپزشکی سبب شده برای خدمات رسانی حتی در روزهای تعطیل به خصوص در بخش عملیاتی مشغول به کار باشند و با این ساختار سازمانی ممکن است در صورت بروز بیماری توان پاسخگوئی چه در مرحله نظارت و چه در مرحله واکسیناسیون دامی وجود نداشته باشد.

کنارکوهی در پایان خواستار شد در خصوص رفع مشکلات و تنگناهای مالی و پرسنلی دامپزشکی تمهیدات لازم اندیشیده شود تا بتوان خدمات رسانی بهداشتی بیشتری به دامداران داشت.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه