کد خبر: ۵۲۲۶۸
تعداد نظرات: ۵ نظر


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از قانون سهمیه اعضای هیأت علمی گفت: بر اساس اطلاعات رسیده در سال گذشته حدود ۷۰ درصد از دانشجویان دندانپزشکی با سهمیه در دانشگاه‌ها پذیرفته شده‌اند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، «دکتر بشیر خالقی» عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه در حوزه انتقال غیرقانونی دانشجویان علوم پزشکی از خارج کشور به دانشگاه‌های کشور توضیح داد: متأسفانه در مواقعی مشاهده می‌کنیم که افرادی برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌های نامعتبر برخی از کشورهای خارجی مراجعه می‌کنند و با دور زدن قانون با طی کردن دوره کوتاهی از تحصیل برای ادامه دادن تحصیل‌شان به داخل کشور منتقل می‌شوند.

وی با بیان اینکه بررسی‌های ما نشان می‌دهد برخی از این افراد فرزندان اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها هستند، توضیح داد: در راستای مبارزه با این ظلمی که در حق دانشجویان مستعد صورت می‌گیرد لازم است وزارت علوم و وزارت بهداشت اقدامات مؤثری را انجام دهند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه  این قانون باید از سوی مجلس و دولت مورد بازنگری قرار گیرد، گفت: بر اساس اطلاعات رسیده در سال گذشته حدود ۷۰ درصد از دانشجویان دندانپزشکی با سهمیه در دانشگاه‌ها پذیرفته شده‌اند که این موضوع نشان‌دهنده ضایع شدن حق دانشجویان مستعد دیگر است.

خالقی با بیان اینکه افزایش ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی کمکی به رفع این معضل نمی‌کند، گفت: با افزایش دادن ظرفیت‌ها باز هم شاهد جذب بیشتر فرزندان اعضای هیأت علمی خواهیم بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: مطابق بررسی‌های ما سال گذشته حدود ۱۶۰۰ نفر از دانشجویان ایرانی در کشور اوکراین در حال تحصیل بودند که همین افراد نیز ممکن است با دور زدن قانون برای ادامه تحصیل به کشور مراجعه کنند و مجلس نیز تمام تلاش خود را برای جمع کردن بساط دلالان به کار خواهد گرفت.

 

انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
1
0
بیخیال بابا . احتمال بچه های شما از فافله عقب موندن
ناشناس
|
-
|
۰۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
0
0
متاسفانه سهمیه اعضای هیئت علمی داره تمام ظرفیت دندانپزشکی رو میبلعه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
0
1
یه سهمیه هم برای فرزندان کارمندان کارگران معلمان رفته گران رانندگان کاسبان باغبانان .........بزارید بساط کنکور و جمع کنید واقعا شرمنده نمیشید شب ها راحت میخوابید جوان نان با استعداد و پاک سرزمین همه افسرده و منفعل شدن خدا از شما نمیگذرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
0
0
این یعنی فاجعه. کش هرچه زودتر بساط سهمیه برچیده و افراد براساس توانایی علمی وارد دانشگاه بشوند. آگه به یک کشور بگوییم افراد در ایران بدون معیار علمی و با سهمیه وارد دانشگاه می شوند چه خواهد گفت
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
0
0
مگه امام علی به زبیر نفرمود شما که در جنگ فلان و ،بهمان کنار پیامبر بودید هیچ فرقی با تازه مسلمان ها ندارید و پاداشتان پیش خدا هست و سهم خواهی معنی نداره.
پس کسی حقی نداره چه فرزند شهید وجانباز، چه فرزند هیئت علمی.
گیرم پدر تو بود فاضل.....
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه