کد خبر: ۵۲۶۱۹
تعداد نظرات: ۵ نظر
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور:
«مهندس محمدرضا مؤمنی» همچنین بر ضرورت حمایت مجلس از فعالیت‌های دامپزشکی در زمینه پیشگیری از انتقال بیماری‌ها از دام به انسان تاکید کرد ...

حکیم مهر: معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور گفت: ۷۰ میلیارد تومان به مؤسسه سرم سازی رازی بدهکاریم.

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، «مهندس محمدرضا مؤمنی» صبح چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز ملی دامپزشکی در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: تأمین امنیت غذایی از مزرعه تا سفره به صورت یک زنجیره کامل بر عهده دامپزشکی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه ۸۵۰ بیماری مشترک بین انسان و دام وجود دارد، بیان کرد: از این بیماری‌ها سه بیماری تب کریمه کنگو تب برفکی و آنفلوانزای پرندگان در سال‌های قبل بحرانی شد و خساراتی را به کشور وارد کرد.

مؤمنی ادامه داد: معدوم شدن ۲۷ میلیون قطعه مرغ تخم‌گذار و خسارت ۴۵۰ میلیارد تومانی، آسیب آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سال‌های گذشته بود ولی در حال حاضر مشکل جدی وجود ندارد.

وی با اشاره به ضرورت حمایت مجلس از فعالیت‌های دامپزشکی در زمینه پیشگیری از انتقال بیماری‌ها از دام به انسان و در موضوع گرانی واکس و داروی دام گفت: در حال حاضر ۷۰ میلیارد تومان بابت واکسن به مؤسسه رازی بدهکاریم.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور اظهار کرد: قیمت واکسن‌هایی چون واکسن تب برفکی چندین برابر شده در حالی که بودجه ما افزایش خاصی نداشته است.

مؤمنی با تأکید بر اینکه علی‌رغم گرانی‌ها ۴۰ درصد خرید واکسن افزایش داشته است، یادآورشد: در سازمان دامپزشکی ۴۰ درصد پست‌ها خالی است که در این زمینه بسیار مهم نیز باید تدبیری بیندیشیم.

 هیچ موردی از بیماری تب کنگو در خراسان جنوبی نداشته ایم

«دکتر کامبیز مهدی‌زاده» معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نیز در این مراسم اظهار کرد: نیمی از عوامل بیماری زا بین انسان و دام مشترک است.

وی بیان‌ کرد: قاچاق دام آلوده می‌تواند در حوزه سلامت بسیار آسیب‌زا باشد که با همکاری دستگاه‌های متولی این مسئله در خراسان‌جنوبی کنترل شده است.

مهدی‌زاده با بیان اینکه در سال ۹۷ تعداد هشت مورد مرگ ناشی از تب کریمه کنگو و ۸۴ مورد ابتلاء به این بیماری در کشور داشتیم، ادامه داد: البته طی سال گذشته، هیچ موردی از تب کریمه کنگو در خراسان‌جنوبی نداشتیم و این در حالی است که به کانون‌های بیماری‌زا بسیار نزدیک بودیم.

وی افزود: همه این موارد نشان می‌دهد چقدر فعالیت‌های حوزه دامپزشکی در تأمین سلامتی مردم تأثیرگذار است.

معاون بهداشتی علوم پزشکی بیرجند گفت: باید به مردم و دامداران در حوزه بیماری‌های مشترک بین انسان و دام اطلاعات کافی بدهیم تا خود مراقبتی داشته باشند.

 

انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
0
2
....................
مزایای کارکنان هم همین شکلی هست
در آذربایجان غربی از فروردین ماه ، حق مطب نداده اید و ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
0
1
سالی که نکوست از بهارش پیداست
..................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
0
1
میشه بفرمایند خسارات تب کریمه کنگو چقدر بوده؟
آخه تب کریمه خسارت وارد کرده یا لمپی اسکین؟
.......................
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
تشخیص این موضوع با معاونت توسعه سازمان است نه دامپزشکان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹
0
1
پیش بینی سال 1400
رئیس سازمان وقت: «من یک سازمان ورشکسته و بدهکار تحویل گرفته ام»
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه