کد خبر: ۵۲۶۹۷

نقش کلیدی ارتقای بهداشت در سلامت جامعه در جلسه شورای اداری دامپزشکی به همراه افزایش 94 درصدی اعتبار تملک دارایی تا رونمایی از نرم افزار صورت حساب حقوق و دستمزد این اداره کل مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، جلسه شورای اداری با حضور جمعی از مسؤولان به ویژه معاونان سلامت و توسعه، مدیرت و منابع این نهاد اجرایی به مناسبت گرامیداشت چهاردهم مهرماه روز ملی دامپزشکی در این اداره کل برگزار شد، همچنین رئیس دفتر نماینده ولی فقیه اداره به همراه سایر متولیان ستادی و روسای دامپزشکی ادارات شهرستان حضور داشتند.

نقش کلیدی ارتقای سلامت و بهداشت در جامعه

مسؤول دفتر نماینده ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در این جلسه ضمن گرامیداشت هفته دامپزشکی، اظهار داشت: نقش دامپزشکی در ارتقای کیفیت سلامت و بهداشت جامعه بسیار حائز اهمیت است.

«حجت الاسلام و المسلمین حمید میرزایی» بیان کرد: دامپزشکان به عنوان حافظان سلامت جامعه وظایف بزرگی بر عهده دارند که نظارت بر چگونگی خدمت رسانی آنان در استان کرمانشاه گام موثری در توسعه این حفظ امنیت و سلامت غذایی و نیز رضایتمندی شهروندان را دارد.

خدمات رسانی شایسته و تشدید نظارت های بهداشتی در کرمانشاه 

مدیرکل اداره دامپزشکی استان کرمانشاه در این جلسه با تبریک و گرامیداشت هفته دامپزشکی، بیان کرد: اقدامات دامپزشکی نقش مهمی در تامین امنیت و سلامت غذایی را دارد و به عنوان عضوی از این جامعه بر خود لازم می دانیم با تشدید نظارت ها بهترین خدمات رسانی را داشته باشیم.

«دکتر امید حاج محمدی» ادامه داد: دامپزشکان چشمان بینا و گوش شنوایی سازمان دامپزشکی استان کرمانشاه هستند که با کنترل وضعیت فعالیت های مراکز خدماتی و بهداشتی در این عرصه طی طول شبانه روز پای کار بوده و با مایه گذاشتن از وقت و سرمایه خود به مردم برای حفظ امنیت بهداشت آنان دغدغه ویژه ای را در دستور کار دارند.

رشد و افزایش 94 درصدی اعتبار تملک دارایی دامپزشکی کرمانشاه

معاون توسعه مدیریت و منابع دامپزشکی استان کرمانشاه در این جلسه تصریح کرد: در راستای افزایش اعتبارات تملک دارایی  پیگیری هایی صورت گرفته که طی کار شبانه روزی و همت جهادی موفق شدیم نسبت به مدت مشابه سال قبل 94 درصد رشد داشته باشیم.

«قباد صیدی» یادآور شد: این در حالی است، که طی پنج سال اخیر این میزان اعتبار در مجموع پنج سال نزدیک به 34 درصد رشد داشت، اما برای افزایش اعتبار تملک دارایی مصوباتی صورت گرفته و در حال جذب آن در سال جاری هستیم که با این حساب 94 درصد رشد چشمگیری خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه این افزایش اعتبار تملک دارایی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از منبع سازمان مدیریت برنامه و بودجه تامین خواهد شد، افزود: این مهم با پیگیری مدیرکل اداره دامپزشکی و روسای ادارات شهرستان از طریق جلسات متعدد با سازمان برنامه و بودجه و همچنین طی ملاقات های گسترده روسای ادارات دامپزشکی شهرستان های کرمانشاه با فرمانداری ها تحقق یافته است.

لزوم رعایت  رفتار مناسب با حیوانات از دیدگاه اسلام

رئیس دانشکده دامپزشکی استان کرمانشاه در این جلسه خاطرنشان کرد: رونق توسعه بهداشت و اخلاق اجتماعی را در دامپزشکی تبیین کرده‌اند و هریک از ما در این عرصه وظایفی سنگین بر عهده داریم.

«دکتر عبدالعلی چاله چاله» تاکید کرد: ناظران و متولیان خدمات رسانی در زمینه دامپزشکی بایست با تخلفات بهداشتی به جد برخورد کنند و با انسجام بیشتری بتوانند فعالیت های موثری را در تامین امنیت غذایی بهداشتی جامعه داشته باشند.

این مسؤول در بخش دیگری از سخنانش به روایتی از ائمه اطهار به ویژه حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام در رعایت مهربانی و عطوفت با طبیعت خصوصا رفتار با حیوانات اشاره و عنوان کرد: در علم دامپروری، رعایت عدالت در رفتار با حیوانات و بچه‌های آنها، پرهیز از استفادهای بی‌حدّو‌حصر و اجتناب از اذیت و آزار موجودات در سیرة علوی، به ویژه کتاب نهج البلاغه بازتاب گسترده‌ای داشته، و افزون بر آن، امام‌علی(ع) راه‌کارهای عینی حفاظت از محیط زیست را ارائه کرده است. امام‌علی‌(ع)، در نهج‌البلاغه به تنظیم رفتار کارگزارنش، در بهره‌برداری از حیوانات به گونه‌ای دقیق و قابل توجه پرداخته است.

رونمایی از نرم افزار صدور صورت حساب حقوق و دستمزد کارکنان دامپزشکی کرمانشاه

مسئول روابط عمومی دامپزشکی استان کرمانشاه در این جلسه با گدامیداشت چهاردهم مهرماه و هفته دامپزشکی، اظهارداشت: حفظ سلامت جامعه و این مهم وظیفه خطیری است که بر عهده دامپزشکان قرار دارد و آنان به عنوان امین جامعه هستند که بایست در تامین بهداشت غذایی و عمومی همه توان خود را به کار بگیرند.

«سیداشکان ابراهیمی» به رونمایی از نرم افزار صورت حساب حقوق و دستمزد به مناسبت روز ملی دامپزشکی اشاره کرد و با بیان اینکه وظیفه روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در هماهنگی با ادارات تابعه و ایجاد انسجام برای اطلاع رسانی جامع و موثق از خدمات این نهاد اجرایی بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد: روسای شهرستان ها در تبادل اطلاعات و ارائه گزارش از وضعیت خدمات رسانی پای کار هستند و شاهد اقدامات موثر آنان در حفظ امنیت سلامت و بهداشت جامعه هستیم.

این مسؤول به اقدامات انجام شده روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در راستای برگزاری هرچه بهتر بزرگداشت روز ملی دامپزشکی اشاره و تصریح کرد: از نرم افزار صورت حساب حقوق و دستمزد به مناسبت هفته دامپزشکی که از طرح های علمی و کاربردی روابط عمومی است، رونمایی به عمل آمد، بنابراین همکاران می توانند با استفاده از این برنامه و کد حقوقی و پسورد خود فیش حقوقی را دریافت کنند، در صورتی که قبلا بایست به صورت حضوری به امور مالی مراجعه و به صورت دستی آن را دریافت می‌کردند.

ابراهیمی گفت: نرم افزار صورت حساب حقوق و دستمزد اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در 2 فاز طراحی تعریف شده که در فاز اول آن، برنامه از طریق سیستم هایی که به اتوماسیون اداری دسترسی دارند قابل اجرا است، که ان‌شاءالله در فاز دوم نیز به صورت تحت وب در هر مکان و با هر دستگاهی قابل دسترسی خواهد بود.

گفتنی است، در این جلسه روسای دامپزشکی شهرستان های کرمانشاه به دلیل پیگیری و تلاش مستمر در راستای ارتقا و افزایش اعتبارات تملک دارایی با اهدای لوح سپاس مورد تجلیل قرار گرفتند، از کارمندان نمونه ادارات شهرستان و اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه تقدیر و تشکر به عمل آمد، همچنین همکاران این سازمان ضمن تبریک 14 مهر ماه روز ملی دامپزشکی به ارائه ایده و دیدگاه های خود در امر ارتقای امنیت و بهداشت سلامت جامعه پرداختند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه